HİNT MUTFAĞI – KUZU BİRYANİ – INDIAN LAMB BIRYANI

TAYVAN TAİPEİ’DE BİR GÜN NASIL GEÇER- SOKAKLARIN TEMİZLİĞİ GÖRÜLMEYE DEĞER

(Pekin) Çin’de Yaşamak, Minik Çinliler Türkiye tanıtımında Halay Çekiyor, Ufkum ile VLOG

ÇİNDE İNANILMAZ BİR GÜN VLOG HAYRED-ÇİN YEMEKLERİ VE GECE HAYATI

14 Ballı Maddeyle İşyerine Çok Yakın Oturan İnsanların Fantastik Hayatı

ORTAYA KARIŞIK Nisan 4, 2016
576

üyük ve kalabalık şehirlerde yaşayan insanlar için hayalinin bile lüks olduğu şeylerin başında, işin eve yakın olması gelir. Çoğunlukla iş merkezleri belli bölgelerde toplandığı ve bu bölgelerin yaşanan semtlerden çok uzakta olduğu düşünülürse evin yakınlarında bir iş bulmak mucize değil de nedir? Hem, bu piyasada düzgün bir iş buldun da yakın olması eksik kaldı demezler mi? O piyasanın durumu ne zaman iyi oldu ki zaten.

Yine de bu mucizeye bir şekilde ermiş şanslı bir azınlık da yok değildir. Peki, kim bu şanslı insanlar ve bizden farklı ne yaşıyorlar? İşte o hayat tarzını bu listede ifşa ediyoruz.

1. En büyük dertleri bugün işe yürüyerek mi yoksa bisikletle mi gitsem kararsızlığıdır


Bu arkadaşlar spor yapmak için fitness salonlarına ihtiyaç duymazlar. Sabah gidiş akşam dönüş olmak üzere günde iki kez yürüyüş veya bisikletle kardiyo çalışmalarını zaten her şekilde yapıyorlar.

2. Sosyal hayatları hafta sonundan ibaret değildir


En son ne zaman hafta içi dışarı çıktınız? Üniversite bittikten sonra birçoğumuzun hayatı hafta içi ve hafta sonu olmak üzere ikiye bölünmedi mi? İşi eve yakın olan bu özel insanlar için cevap hayır, bölünmedi. İşten çıktıktan sonra hala bir iki bira içebilecek, sinemaya gidecek hatta eve gidip canı sıkılabilecek zamanları var.

3. Eve geldiklerinde yiyecek bir şey olmasa bile sorun olmaz çünkü yemek yapacak zamanları vardır


Akşam 18.3o’da eve varan bu şanslı insanlar hafta sonundan yemek stoğu yapmak zorunda değillerdir. Eve gelip yemek olmadığını fark edince hayatları kararmaz, bir saat içinde düzgün bir yemek hazırlayıverirler, buzdolaplarının üstünde dürümcü telefonları yerine sadece seyahat magnetleri bulunur.

4. Saat kaçta yatarlarsa yatsınlar, erken kalkmadıkları için uykularını alırlar


Gece televizyona boş gözlerle bakarak uykunuzun gelmesini beklerken aniden güzel bir film başladı, tam sevinecekken bir de bakmışsınız saat 12 olmuş. Böyle bir durumda, biz erken kalkanlar görev bilinciyle yatağımıza gidecekken onlar bayılana kadar filmi seyredecekler. Çünkü bizim gibi işe yetişmek uğruna cami imamıyla birlikte kalkmıyorlar.

5. O gün ne giyeceklerine karar vermek için pencereden bakmaları yeterlidir


İşe gidip gelirken uluslararası yolculuk yapan biz ölümlüler, akşamdan hava durumu tahlili yapıp hazırlıklarımızı tamamlamak zorundayız. Onlarsa sürpriz bir yağmura bile yakalansalar hasta olacak fırsatı bulamadan eve varacaklar.

6. Bir veya daha az sayıda toplu taşıma kullanarak ofise varabilirler


Özellikle İstanbul gibi bir şehirden bahsediyorsak toplu taşıma veya özel araç kullanma mecburiyeti olmadan iş yerine ulaşabilmek, en kral Lamborghini ile işe gitmekten daha havalı bir durum.

7. Trafik gibi bir dertleri olmadığı için hayata herkesten daha pozitif bakarlar


Günün minimum 3 saatini yola harcamadıkları ve metrobüs gibi kavramlardan çok uzak oldukları için psikolojileri yeni doğmuş bir bebeğinki kadar pırıl pırıl olur.

8. Home office tadında yaşamalarına rağmen eve iş getirmezler


İşin eve yakın olması insana home office rahatlığı verirken bir yandan kendini iş disiplinine sokmak için sıkıntıya girmemektir.

9. Hafta içi kendilerine ve ailelerine ayıracak vakitleri vardır


Eve erken gelmenin avantajlarından biri de bir ailenin olduğunu hatırlamaktır. Çocukları, babasını uyumadan önce görebildikleri için yüzünü unutma riski ortadan kalkar.

10. Sabah erken kalkıp duş almak gibi çılgın şeyler yaparlar


Sabah erken kalkmak onlar için bir tercihtir. Geceden duş alınmış garip şekilli saçlarla işe gelmek zorunda değillerdir.

11. Hafta içi pazar kahvaltısı yapar gibi kahvaltı ederler


Poğaça ve vapur tostu ile beslenmek gibi adetleri yoktur. Yağda yumurta, peynir ile falan kahvaltı yapıp işe gelir bu zalimler.

12. Biraz kasarlarsa öğle yemeği için eve bile gidebilirler


Utanmasa tuvalet için de eve gider bunlar.

13. İş arkadaşları tarafından sürekli kıskanılırlar


Hafta içleri yatılı misafir gönüllüsü çok olduğu için iş yerinde otomatik olarak popüler olurlar bir de.

14. Telefondaki alarmı ertele butonundan haberdar değillerdir


Zaten mesaiye yarım saat kala uyanmışsın daha ne uykusu?

Dezavantaj bonusu: :(


Patron evinin yakın olduğunu bildiği için bu arkadaşı her türlü fazla mesaiye kitlemekten gocunmaz, hatta bunu görev belleyebilir.

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.