HİNT MUTFAĞI – KUZU BİRYANİ – INDIAN LAMB BIRYANI

TAYVAN TAİPEİ’DE BİR GÜN NASIL GEÇER- SOKAKLARIN TEMİZLİĞİ GÖRÜLMEYE DEĞER

(Pekin) Çin’de Yaşamak, Minik Çinliler Türkiye tanıtımında Halay Çekiyor, Ufkum ile VLOG

ÇİNDE İNANILMAZ BİR GÜN VLOG HAYRED-ÇİN YEMEKLERİ VE GECE HAYATI

Aslında Ne kadar Çılgın Bir Anneye Sahip Olduğunuzun 12 Kanıtı

ORTAYA KARIŞIK Nisan 4, 2016
558

Annelerimiz, hiç şüphesiz, sahip olduğumuz en değerli varlıklar. Ne biz onlardan çok birini sevebiliriz, ne de onlar bizden daha çok sevebilir birini. Ama sevilmeyi en çok onlar hakeder.

Bazen çeşitli sebeplerle annenizden mahrum kalarak büyürsünüz, bazen hiç beklemediğiniz bir anda hayat alır yanınızdan onu. Bazen de yanı başınızda olmasına rağmen bilmezsiniz değerini. Yine de, her durumda annelerimizin hayatlarımıza değmiş olmaları; küçücük bir dokunuşları bile yeter bir ömür avunup teselli bulmaya. Çünkü annelerimiz bizi asla bırakmazlar, bırakmadılar, bırakmayacaklar.

Annelerin hepsi çok değerli ama çılgın olanlar daha bir değerli diyor ve sizi çılgın bir anneye sahip olanların anlayabileceği 12 detayla baş başa bırakıyoruz.

Sabahları uyandığınızda asla onu evde bulamıyorsanız…

Anneniz o kadar enerjiktir ki, sabah ne kadar erken bir saatte uyanırsanız uyanın, asla onu evde bulamazsınız. Çünkü o, bir önceki günden planını yapmış, günü kaçırmadan da uygulamaya koyulmuştur bile.

Saat kaç olursa olsun, hiçbir gezme teklifini reddetmiyor; daima “hadi gidelim” diyorsa…

O kadar gezme düşkünüdür ki, gecenin 12’si sabahın 5’i hiç fark etmez ona. Hatta gideceğiniz yeri bile önemsemez çoğu zaman. “Anne, markete gidelim mi? / Gidelim” , “Anne, askere gidelim mi? / Gidelim” 😀

Markete diye evden çıkıp İzmir’deki arkadaşına gidiyorsa…

Sabah annenizle telefonda konuşursunuz, yolda markete gidiyordur. Sonra akşam olur, eve gelirsiniz ve onu göremezsiniz. Merak edip aradığınızda ise: “Hahahahahahahhahahahahahaha, ben İzmir’e geldim Ayşe ablana” şeklinde çığlıklarla açar anneniz telefonunuzu. Neden? Deli çünkü.

WhatsApp’ta sizden daha aktifse…

vatsapta.sizden.daha.aktif

Annelerimizin WhatsApp alemine katılmasından dolayı çok mutluyuz hepimiz. Günün her saati bize yazıp, cevap alamadıklarında trip atmalarıyla ilgili de hiçbir şikayetimiz yok. Ama yine de annenizin, akşamları koltuğa uzanıp kız arkadaşlarından oluşan WhatsApp grubuyla tıkır tıkır yazışması bazen sinir bozucu olabiliyor. 😀

Sizinle, her konuda rahatlıkla dalga geçebiliyorsa…

O kadar rahat ve komik bir anneniz vardır ki, giydiğiniz kıyafetle ya da kaşınızla gözünüzle hiç çekinmeden dalga geçebilir; saatlerce kendi yaptığı şakalar yüzünden eğlenebilir. Üzerinizi giyinip fikrini sorarsınız, “Tipe bak, solucana benzedin kıhkıhkıhkıh” şeklinde bir cevap gelir. Ya da bazen sadece tipinizle de dalga geçebilir. İnsan kendi doğurduğu çocuğu beğenmez mi anneeeeeeeeeeeeeeeee?

Sizden daha çok arkadaşı varsa ve daha fazla sosyalleşiyorsa…

Bazen haftasonları yapacak bir şey bulamazsınız, samimi olduğunuz iki-üç arkadaşınızın da başka planı olur; bu yüzden sap gibi kalırsınız ortada. Ama anneniz, arkadaşlarıyla haftasonu planı programı içindedir. Telefonları susmaz, planlar arasında seçim yapmakta zorlanır…

Arkadaşlarınız, sizden çok “annenizi” seviyorsa… :(

Her yaşa hitap edebilen bir anneye sahip olduğunuz için, kendi akranlarınız sizden çok onunla vakit geçirmeyi sever. Kız arkadaşlarınızı eve toplarsınız, sohbet muhabbet derken; bir bakmışsınız sohbetten dışlanmış ve bir köşede yalnız başınıza kalmışsınız.

Özgür bir ruha sahip olduğu her hareketinden fışkırıyorsa…

Anneniz, öylesine özgür ruhlu bir kadındır ki, bu durum, onun her hareketine yansır. Fazla sıkıntıya gelemez, bir yerde iki günden fazla kalamaz, çok ilgi gösterirseniz daralır…

Yaş aldıkça gençleşiyor ve hayallerini gerçekleştirme yolunda attığı adımlar hiç bitmiyorsa…

yas.aldikca.guzellesiyor

Öhöm öhöm; anneler yaşlanmaz, sadece yaş alır. Bu yüzden de yaş almak annenizi durdurmaz, aksine onun yapmak istediklerinin ve yapabileceklerinin bir sınırı yoktur. Açıköğretimden lise bitirir, sizden daha çok kitap okur, ingilizce kursuna gider, araba kullanmayı öğrenir…

Kaygılarla birlikte yanına gidip ona akıl danıştığınızda, size “Boşver, sadece yaşa” diyebiliyorsa…

Bazen hayatla ilgili kafanız allak bullak olur ve annenize akıl danışırsınız. O ise sizi, herkesten ve her şeyden korumak istemesine rağmen özgür bırakır. İçinden geçenler bunlar değildir belki ama ağzından dökülen sözler sizi yüreklendirecek cinstendir: “Korkma, düşünme; yaşa gitsin.”

Hatta bazen o sizi çılgınlık yapmak konusunda ikna ediyorsa…

hatta.bazen.o.sizi

Anneniz sizden daha çılgın biri olduğunda, sizin sakin kişiliğiniz bile zaman zaman onun deli haline ayak uydurur. Mesela saat geç olduğu için dışarı çıkmaya üşenirsiniz; hadi hadi deyip yaka paça atar sizi evden dışarı. Haftasonları evde çılgın partiler düzenlemenize yardım ve yataklık eder. Daha neler neler… :)

Ve çoğu zaman anneniz değil de, çocuğunuz gibi hissediyorsanız…

ve.cogu.zaman

Annenizin attığı tripler, bitmek bilmeyen enerjisi ve türlü çılgınlıkları bazen sizi yorabilir. Çocuğunuz gibi koruyup kollamak istersiniz; bu yüzden de yeri gelir, siz anneymişcesine ona kızma hakkını görürsünüz kendinizde.

Gerçekten çılgın bir anneye sahipsiniz ve bu yüzden çok şanslınız demektir!

Doğum günü bonusu:

annem.canim.annem
Listeyi hazırlayan kişinin annesi de bir deli :) Ama olsun, iyi ki var; iyi ki doğmuş:) Nice senelere canım annem! <3

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.