HİNT MUTFAĞI – KUZU BİRYANİ – INDIAN LAMB BIRYANI

TAYVAN TAİPEİ’DE BİR GÜN NASIL GEÇER- SOKAKLARIN TEMİZLİĞİ GÖRÜLMEYE DEĞER

(Pekin) Çin’de Yaşamak, Minik Çinliler Türkiye tanıtımında Halay Çekiyor, Ufkum ile VLOG

ÇİNDE İNANILMAZ BİR GÜN VLOG HAYRED-ÇİN YEMEKLERİ VE GECE HAYATI

Diyetisyen Taylan Kümeli’den Tavsiyeler: Kesinlikle Yememeniz Gereken 5 Şey

ORTAYA KARIŞIK Nisan 4, 2016
572

Ünlü diyetisyen Taylan Kümeli’yi tanımayanınız yoktur. Kendisi sayesinde memleketçek lıkır lıkır kefir içiyor, sıradan bir Uzak Doğulu’dan daha fazla yeşil çay tüketiyoruz. Beden sağlığımız kadar ruh sağlığımızı korumamız açısından da önerilerini dikkate almamız gereken Kümeli, özellikle bazı yiyeceklerin kesinlikle yenmemesini tavsiye ediyor. İşte o yiyecekler…

Acılı Arama

1

“Sen yandın oğlum” diye sizi arayan ve kendine polis, savcı, asker tadı vermiş o acı telefonları sakın yemeyin. Biliyoruz acıyı seviyorsunuz ama bu kadarı da fazla!

Mesaj Bürüle

2

Önce size ‘Tebrikler Kazandın!’ diye mesaj atarlar, sonra kart bilginizi isterler, derken bir bakmışsınız paranızı tatlı tatlı, bürüle bürüle götürüyorlar. Dolandırıcıların bu zarfını yemeyin!

Elmalı Kart

3

Sizi bankadan arıyoruz derler. Sistem güncellemeleri yapıldığını söyleyerek sizden anne kızlık soyadınız, kart bilgileriniz ve T.C. kimlik numaranız başta olmak üzere tüm bilgilerinizi alırlar. Ne demişler: Yarım elma, kart bilgimi alma.

Yalancı Dolma

4

Önce bir dolmaya bakarım dolma mı diye. Sonra sarana bakarım üçkağıtçı mı diye. Dolandırıcının elinden yiyeceğiniz her ‘tebrikler kazandınız’ SMS’i kalbe zarar, bütçeye ziyan.

Elinin Köri

5

Eloğlu uyanık. Öyle körü körüne içinde ne olduğunu bilmediğiniz her SMS’e, her e-postaya, her aramaya atlamayın. Dikkat edin dolandırıcıların yeni yöntemlerini sakın yemeyin. Yoksa bu işin sonu gastrit, reflü, ekşime.

Daha detaylı bilgi isteyenleri şöyle alalım…

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.