HİNT MUTFAĞI – KUZU BİRYANİ – INDIAN LAMB BIRYANI

TAYVAN TAİPEİ’DE BİR GÜN NASIL GEÇER- SOKAKLARIN TEMİZLİĞİ GÖRÜLMEYE DEĞER

(Pekin) Çin’de Yaşamak, Minik Çinliler Türkiye tanıtımında Halay Çekiyor, Ufkum ile VLOG

ÇİNDE İNANILMAZ BİR GÜN VLOG HAYRED-ÇİN YEMEKLERİ VE GECE HAYATI

Filmlerden En Hareketli 6 Breakdans Sahnesi

ORTAYA KARIŞIK Nisan 4, 2016
1.074

Red Bull BC One Hip Hop Buluşması için geri sayarken filmlerden breakdans sahnelerini hatırlıyoruz!Red Bull BC One Hip Hop Buluşması 26-27 Mart’ta KüçükÇiftlik Park’ta gerçekleşecek. Hip hop kültürüne odaklanan buluşmada Red Bull BC One Türkiye elemelerinin yanı sıra atölyeler, konserler ve söyleşiler de düzenlenecek.

Büyük buluşma için gün sayarken içinden breakdansın geçtiği film sahnelerini hatırlayalım istedik.

1. La Haine (1995)


Mathieu Kassovitz’in 1995 tarihli filmi, Paris banliyölerinde yaşayan üç arkadaşın bir gününe odaklanıyor. Cannes’da Kassovitz’e en iyi yönetmen ödülü kazandıran film de unutulmaz breakdans sahnelerinden birine sahip.

2.Breakin’ (1984)


Türkiye’de Breakdance ismiyle bilinen Breakin’, merkezinde dans ve isminden de anlaşılacağı gibi breakdansın olduğu bir yapım. Modern dans ile uğraşan genç bir kadının iki breakdansçı ile tanışması üzerine şekillenen film aynı zamanda Ice-T’nin ilk beyazperde tecrübesi. Seçtiğimiz sahne ise “yeni başlayanlar için breakdans” temalı.

3. Flashdance (1983)


Flashdance, 80’ler ruhunu en iyi yansıtan filmlerden biri. Başroldeki Jennifer Beals, filmdeki adıyla Alex, bale okuluna gidebilmek için geceleri erotik danslar yapıyor. Ancak seçtiğimiz sahnede dans sırası Alex de değil, breakdansın hakkını veren sokak dansçılarında.

4. Breakin’ 2: Electric Boogaloo (1984)


Breakdansın dünyayı kasıp kavurduğu yıllar; hal böyle olunca Breakin’ iyi bir gişe başarısı elde etmiş. Yapımcılar da bunu fırsat bilip aynı yıl içinde devam filmini çekmişler. Bu sahnede ise breakdansın insanın ayaklarını gerçek anlamda nasıl yerden kestiğini görüyoruz!

5. Zoolander (2001)


Ben Stiller’ın yazdığı, yönettiği ve oynadığı Zoolander, satirik komedi türünde. Meşhur modeller Derek Zoolander (Stiller) ve Hansel’in (Owen Wilson) ezeli rekabeti, bu “catwalk kapışması” sahnesinde tavan yapıyor. David Bowie ise sahnenin sürprizi.

6. Step Up (2006)


2006 yapımı Step Up’ta Channing Tatum’u aşk ve dans sayesinde sokaktan, suçtan, türlü kötülükten uzaklaşırken izliyoruz. Filmin henüz başlarından bir sahne, Tatum sokakta dans ederken, yetenekli ve başarılı bir kadın onu okuduğu akademinin camından gözlüyor.

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.