HİNT MUTFAĞI – KUZU BİRYANİ – INDIAN LAMB BIRYANI

TAYVAN TAİPEİ’DE BİR GÜN NASIL GEÇER- SOKAKLARIN TEMİZLİĞİ GÖRÜLMEYE DEĞER

(Pekin) Çin’de Yaşamak, Minik Çinliler Türkiye tanıtımında Halay Çekiyor, Ufkum ile VLOG

ÇİNDE İNANILMAZ BİR GÜN VLOG HAYRED-ÇİN YEMEKLERİ VE GECE HAYATI

Hepsi Farklı Özelliklere Sahip Çizgilerden Doğmuş 11 Süperkahraman Kadın

ORTAYA KARIŞIK Nisan 4, 2016
631

Her başarılı erkeğin arkasında bir kadın vardır bakış açısı neyse ki artık çok geride kaldı. Kadınların erkeklere yardım etmek için yaratılmış ekstra bir cins olmadığını insanlığın idrak ettiğini varsayarak devam ediyoruz.

Kadınların tamamı, gözle görülemeyen bazı özel güçlere sahipler ama nedense en çok aklımızda kalanlar erkek süperkahramanlar. “O işler öyle değil canıms ;)” diyoruz ve sizi çizgilerden doğmuş bazı süperkahramanlarla başbaşa bırakıyoruz.

1. Ms Marvel

ms marvel
Marvel’in en sevilen ve en önemli kadın süperkahramanı Carol Danvers, nam-ı diğer Ms Marvel çizgi roman evrenini epey sallamıştır. Bir zamanlar Avengers’da (Yenilmezler) takım lideri olduğunda tüm kadın süperkahramanların gururu olmuştur. Hem feminen ve çekici, hem de zeki, güçlü ve yetenekli kadını temsil ettiği için bu listenin başında olmayı en çok hak eden süperkahramandır.

2. Oracle

OracleBrainiacVirus
Geleceğin, teknolojinin ve internet çağının savaşçısı Oracle, zekasıyla öne çıkan kadın süperkahramanımız. 21. yüzyılın süperkahramanı Oracle, suçla savaşırken fiziksel güçlerini değil zekasını kullanan bir hacker. Yine de bu özelliği dövüş sanatlarında iyi olmasına engel olmamış, her ne kadar süpergücü zekası olsa da bir süperkahraman olarak fiziksel güçleri olmasından da hoşlanması normal tabii.

3. Storm

Future_Storm_01
Marvel’in en çok tanınan ve en güçlü kadın karakterlerinden Storm, adından da anlaşılacağı üzere iklim olayları üzerinde bir süpergüce sahip. Yine fiziksel gücü ve yeteneklerinin yanı sıra çekiciliği elden bırakmayan kadın süperkahramanların başında geliyor.

4. Katana

Katana_

Samuray kılıcını kullanma biçimi yüzünden asla bulaşmak istemeyeceğiniz kadın karakterlerden biri Katana.

5. Empowered

empowered

Empowered’ın süpergücü dar kostümünden geliyor. Bol seks ve şiddet içeren bu çizgi roman kahramanını ironik bir şekilde sevilir ve güçlü kılan aslında kompleksleri ve güven sorunu.

6. Buffy The Vampire Slayer

buffy the emp
Bu karakterin kostümü olmayabilir ama aslında o da bir süperkahraman. Çünkü kötü adamlara karşı o da savaşıyor.

7. Dazzler

dazzler
Yine bir Marvel karakteri olan Dazzler ses enerjisini ışık dalgalarına çevirebilen bir şarkıcı. Adeta insandan bir disko topu olan Dazzler, en renkli ve orijinal kadın süperkahramanlardan biri olabilir.

8. She-Hulk

she_hulk

Jennifer Walters, süperkahraman adıyla She-Hulk, Marvel karakterleri arasında fiziksel olarak en güçlü kadın süperkahraman olmakla beraber aynı zamanda hukuk fakültesi mezunudur. Oldukça sempatik ve güçlü bir karakter olduğunu söyleyebiliriz. Üstelik Hulk’tan farklı olarak She-Hulk süperkahramana dönüştüğü zaman kişiliği ve zekasında çok daha az oranda değişim oluyor.

9. Black Widow

black widow
Yine bir Avengers karakteri ajan Black Widow en iyi silah kullanan olma özelliğinin yanı sıra en iyi dövüşen kadın süperkahramandır da.

10. Sailor Moon

Sailor-Moon-sailor-moon-33978582-562-841

Dünyadaki en popüler ve genç kadın süperkahramanlar arasında olan sailor moon, 5 ana karakteri olan bir animedir ve bu sevimli genç kadınların her biri bir gezegenin ismini taşımaktadır. Sürekli değişen kostümleriyle büyü yaparak dünyadaki kötülüklere karşı savaşırlar.

11. Catwoman

Adam_Hughe's_Catwoman
Batman’in ezeli rakibi efsane karakter Catwoman tahmin edildiği gibi en seksi kadın süperkahramanlar arasındadır. Catwoman kadın süperkahramanlar içinde feminist yönü en çok ortaya çıkan ve en zeki olanıdır aynı zamanda. İlk defa tanışacaklar için tavsiyemiz çizgiromanını okumayı tercih etmeleridir.

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.