HİNT MUTFAĞI – KUZU BİRYANİ – INDIAN LAMB BIRYANI

TAYVAN TAİPEİ’DE BİR GÜN NASIL GEÇER- SOKAKLARIN TEMİZLİĞİ GÖRÜLMEYE DEĞER

(Pekin) Çin’de Yaşamak, Minik Çinliler Türkiye tanıtımında Halay Çekiyor, Ufkum ile VLOG

ÇİNDE İNANILMAZ BİR GÜN VLOG HAYRED-ÇİN YEMEKLERİ VE GECE HAYATI

Kadın İnsan mıdır Semineri Düzenleyen Suudlara Kadını Öğretecek 8 Tanrıça

ORTAYA KARIŞIK Nisan 4, 2016
829

Tarih boyunca dünyaya yayılan huzur ve barışın kaynağı olan kafa yepyeni bir araştırmaya girişmiş. Biliyorsunuz, aydınlık düşüncenin merkezi olan Suud toprakları bilime, sanata ve uygarlık tarihine kattıkları nadide eserlerle tanınır. İnsanlığın daha adil, refah ve özgür yaşaması için tarih boyunca elinden geleni ardına koymayan bu “medeniyet” geçen hafta “kadın insan mıdır” konulu birseminer düzenlemiş.

Şaşırmadık. Hatta bunu açıkça merak etmeye başlayıp, üzerine seminerler düzenlemelerini olumlu buluyoruz. Böylece kadını kara çarşafa hapsedip, elindeki tüm özgürlüklerini alıp, sonra da “kadının yeri ayrı, ona saygımızdan böyle yapıyoruz” goygoyu belki sona erer. Nasıl ki Suudların en yetkili adamlarından olan baş müftüleri sayesinde diğer konulardaki düşüncelerini net olarak öğrenebiliyoruz, artık şu kadın konusu ile ilgili de net bir görüş belirtseler de tüm dünya bu gizemli sorunsalın üstesinden gelse. Biliyorsunuz daha önce aynı kafa “Şiddetli açlık halinde karınızı yiyebilirsiniz” şeklinde bir görüş de bildirmişti.

Allahınızdan bulun demek istemiyoruz, çok ciddiye almışız gibi olur… Sizi Artemis’e, Hera’ya, Afrodit’e havale ediyoruz. Kadın insan mıdır, tahta mıdır, ateş mi, yoksa tanrıça mı karar verin. Çok tanrılı zamanlardan bile geriye gidebildiniz. Biz çekiliyoruz, cezanızı onlar kessin.

Aurora

AuroraFragonard
Yunan mitolojisinde Eos denilen Şafak Tanrıçası. Attırın şafağını da alsın güneşi tepenizden. Zaten karanlık en sevdiğiniz değil mi?.

Flora

Flora_(Museum_of_Bordeaux)
İlkbaharın taze çiçeklerinin tanrıçası. Baharın habercisi. Gerçi o çöl ikliminde laneti üzerinize salmış zaten cezanızı kesmiş gibi.

Artemis

Artemide fountain. Syracuse (Siracusa, Sarausa),  Sicily, Italy
Av ve vahşi doğa tanrıçası, Diana olarak da bilinir. Okunun tadına baktın mı anlarsın kadınlar insan mıymış değil miymiş.

Hera

hera001
Şunun kadar beynin yok

Bak en güzel dakikaları bununla yaşayacaksın. Herkül’ü emzirmiş kadından bahsediyoruz. Sinirlendi mi ayıya çeviriyor insanı. At sineği musallat ediyor deli ediyor bünyeyi. İnsan mı değil mi derken bir bakmışsın hoop tersine evrim, maymuna dönmüşsün…

Afrodit

Aphrodite
Muhtemelen karşına çıksa iki yutkunup bayılırsın güzelliğinden. Zaman harcamayacaktır sana, çok çok böceğe falan çevirip bırakır.

Febris

febris
Sıcak ya sizin oralar, daha da sıcak olacak. Çünkü sıcaklık tanrıçası Febris sana insanlığını sorgulatacak.

Eris

Eris
Elma olayını bildin?

Nifak ve kavga tanrıçası. Yakından tanıyor olmalısın. Truva savaşında bile parmağı var, seni de aradan çıkartacaktır.

Bonus MÖ. 3000 yılında Arap topraklarında bulunan kadın heykeli

arabistan heykel
Güneybatı Arabistan’da bulunmuş, Metropolitan Müzesi’nde sergileniyor. MÖ 3.000 yılına tarihlendiği düşünülüyor. Bu vahşi kafa bir yandan o toprakların ve tüm dünyanın ortak kültür miraslarını yok ederken, diğer taraftan günümüzde kadın hayatına kabus gibi çöküyor. Çölün geliniPalmira‘yı yok eden de bu kafa, kadın insan mıdır diye tartışan da.

Siz altınlar içinde yüzerken hemen Güney komşunuz Yemen’de kıtlık yüzünden çocuklar açlıktan ölsün, Suriye sizin de katkınızla kan gölüne dönsün, yıllardır Hacca gelen binlerce insanı akıl dışı organizasyonlarınızın sonucu kazalara kurban gitsin, İslam’ın tüm dünyada hızla yayılan olumsuz imajına en büyük katkıyı siz verin ve “kadın insan mıdır” seminerleri düzenleyin… Umarız bir gün gelir yukarıdaki tanrıçalar sarar etrafınızı. İnsan olmak ve olmamak arasındaki farkları o çok inandığınız hurafe kültürle iyice belletirler size.

Advertisement

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.