HİNT MUTFAĞI – KUZU BİRYANİ – INDIAN LAMB BIRYANI

TAYVAN TAİPEİ’DE BİR GÜN NASIL GEÇER- SOKAKLARIN TEMİZLİĞİ GÖRÜLMEYE DEĞER

(Pekin) Çin’de Yaşamak, Minik Çinliler Türkiye tanıtımında Halay Çekiyor, Ufkum ile VLOG

ÇİNDE İNANILMAZ BİR GÜN VLOG HAYRED-ÇİN YEMEKLERİ VE GECE HAYATI

Neden Hala İş Arkadaşınız Olduğunu Anlamadığınız Sizi Çıldırtan 10 Tip

ORTAYA KARIŞIK Nisan 4, 2016
522

Hayatınızın her noktasında sevmediğiniz kişiler elbette oldu. Kreşte oynamak istediğiniz oyuncakları isteyen o çocuğu düşünün. O da bir nebze gıcıktı sizin için. Lisede atıştığınız sınıf arkadaşınız… Onu da bir çırpıda kapı dışarı edesiniz geliyordu. Bir şekilde size uymayan insanlar yakınınızda bir yerde hep oldu. Ve iş hayatınızda belki yan masanızda belki de tam karşınızda… Burada en hakiki mürşit çalışmak ve o iş arkadaşınız tam tersini yapıyor.

İşte o sizi çıldırtan günlük hayatta ebeveynlerinizden ya da sevgilinizden daha çok gördüğünüz ama hiç haz etmediğiniz 10 tip.

1. Her türlü bahanesi olan kişi

1isark
Çalışmadığı zamanlar için gömleğinin cebinde bütün bahaneleri hazır bu kişinin. Geç kaldığı her sabah için uzun uzun anlatacağı hikayeleri var. Elektrik kesilse onun bahanesi sanacak duruma geldiniz, biliyoruz.

2. Patronun gözdesi

2isark
Bir yanınız hala nasıl burda derken diğer yanınız neden burda olduğunu biliyor. Size somurtan umursamaz bakışları bir anda patrona gülüveriyor. Bu oyunda o sizin bulmadığınız belki de bulmak istemediğiniz bugları bulmuş anlaşılan.

3. “Ama o öyle değil ki” cümlesini yaşam amacı haline getirmiş olan kişi

3isark
Bu kişi muhalefettir, bu kişi enerji emicidir. Yaptığınız hiç bir şeyi doğru bulmaz, kendisi yapmasa da hep bir üstünü iddia eder. Moral düşürür, şevkinizi kaçırır. Mümkün mertebe muhattap olmamak gerekir.

4. Boş işler müdürü

4isark
Nerede gereksiz iş var en büyük göreviymişcesine sahiplenen kişi. Çay bitse onu da baştan demleyecek, bir kalem bozulsa saatlerce onu tamir edecek. Hava değişimi ise onun için en güzel mevzu.

5. Mesaiyi kahve molası tadında geçiren kişi

5isark
Sigara/kahve molalarının çalıştığı saatten daha fazla olmasıyla ünlenmiş kişi. Masası boş, sandalyesi terkedilmiş gibi görünür ama öyle demeyin işe geliyor sonuçta.

6. Ofisin resmi uyku tulumu

6isark
Bir gün yorgan ya da battaniye getireceğine de inanıyorsunuz. Sabahları uykusu açılmaz, yemekten sonra uyku çöker, akşama doğru da yorulur. Uyku dönemi konusunda bebeklerle yarışacak durumda neredeyse.

7. Gereksiz bütün esprilerin sahibi

7isark
Tek görevi buymuşcasına espri yapan, sizin gözlerinizi devirmenize sebep olan ama kendi esprilerine bol kahkahalarla gülen çok sevgili iş arkadaşınız. Belki daha az ve kaliteli espri yapsa daha sevimli olabilir.

8. Ofisteki en iyi sörfçü

8isark
İnternet gündemi ondan sorulmasa da gördüğü her şeyi naklen yayın yapan kişi. İşler her zaman olması gereken yerde, internet aleminden bir adım geride. Bir de internet sörfü esnasında her şeye sesli tepki vermese, bir nebze daha katlanılır olacak.

9. Sizin yaptığınız işi yapınca kendisine taş taşımış süsü veren kişi

9isark
Her gün güzel ona ta ki gerçekten çalışması gerekene kadar. Şikayet eder, yorulur, sızlanır. Siz aynı işi günlerce yaparsınız, o sonraki günleri kendisine tatil ilan eder. E çok çalıştı sonuçta.

10. İş hayatınızı engelli koşuya çeviren kişi

10isark
Bir iki kez tamam derken her seferinde size salça olur. Arkanızı dönseniz anlamaz, kulaklık taksanız çekip çıkarır. Önemli bir işin ortasında sormadan muhabbete dalar. Anlamaz, dinlemez. Konuşur.

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.