HİNT MUTFAĞI – KUZU BİRYANİ – INDIAN LAMB BIRYANI

TAYVAN TAİPEİ’DE BİR GÜN NASIL GEÇER- SOKAKLARIN TEMİZLİĞİ GÖRÜLMEYE DEĞER

(Pekin) Çin’de Yaşamak, Minik Çinliler Türkiye tanıtımında Halay Çekiyor, Ufkum ile VLOG

ÇİNDE İNANILMAZ BİR GÜN VLOG HAYRED-ÇİN YEMEKLERİ VE GECE HAYATI

Sadece Kişiye Özel Olduğunda Bir Anlam Kazanan 7 Şey

ORTAYA KARIŞIK Nisan 4, 2016
605

Hepimiz özel olmak isteriz. Günlük hayatımız içinde kendimizi özel hissedebileceğimiz ortamı da pek bulamıyoruz doğrusu. Bu sebeptendir ki bir karton bardağın üstünde adımızın yazması, restaurant rezervasyonu yaparken telefonun adımızla hitap ederek açılması karşısında çocuk gibi mutlu oluyoruz. İşte gözümüzde değeri çok yüksek kişiye özel şeyler…

1 – Haute couture

88th Annual Academy Awards - Arrivals

Böyle yazıldığında acılı sos markasıymış gibi duruyor ama biliniz ki houte couture kişiye özel tasarım demek. Bir mağazaya gidip gömlek, pantolon, elbise beğenmek yerine, sizin ölçülerinize göre tasarlanacak ve sadece sizde görülebilecek bir kıyafet yani… Özellikle kadınların beğene beğene aldıkları bir kıyafetten, başkasında gördükleri anda nasıl da soğuduklarını düşünürsek, haute couture candır.

2 – Dizayn mobilyalar

dog-cat-beds-pet-design-ideas-1

Her ne kadar belli bir model aralığında sunulsa da istediğiniz renk ve boyutunu değiştirebileceğiniz, içinize sinen ve evinize müthiş uyumlu mobilyalarınız o kadar değerli hale gelir ki; kıyıp da eskitemezsiniz.

3 – Dövme

kulak-fil-dovme

Dövme üzerine en fazla konuşulan şey, bedeninize çizilecek figürün ya da yazının sizin hayatınızda bir anlam ifade etmesi. Ayrıca farklı zanaatkar ellerden çıkan dövmeler birbirine benzer figürler olsa da büyük benzerlik taşımıyor ve bir noktada kişiye özel oluyor.

4 – Saç modeli

Lady-Gaga-Saç-Modelleri-20

Moralimiz bozulduğunda, ihtiyaç duyduğumuzda ya da öylesine bir değişiklik istediğimizde kapısını çaldığımız kuförler, kadın, erkek hepimizin hayatını ufak dokunuşlarla değiştirebiliyorlar. Sırf saç uçlarından kırık aldırma niyetiyle gidip Kınalı Yapıncak misali kırpılmış saçlar ve ağlayan gözlerle oradan çıkanları baz almamak lazım. Uzun yıllar gidip müdavimi olduğunuz yetenekli bir kuaför sizi baştan yaratabilir. Kendinizi ona bıraktığınızda size en çok yakışan ve size özel seçilen saç modeli, kesimi ya da rengi ile ömrünüzde kendinizi prens/prenses hissedebileceğiniz az sayıda zamanlardan birini yaşayabilirsiniz.

5 – Diyet listesi

o-DIETING-facebook

Huyumuz kurusun, konu diyet olunca bir uzmana başvurmak yerine, eşimizin dostumuzun diyet listelerini, sağdan soldan bulduğumuz 3 günde 7 kilo vermeyi vaad eden şapkadan tavşan çıkartan mucize reçeteleri uygulamaya bayılırız. Oysa herkesin metabolizması farklıdır. Dolayısıyla her diyet modeli her bünyeye aynı faydayı sağlamaz. Hatta çok zararlı sonuçlar doğurabilir. Bu sebeple bir diyetisyen tarafından, yapılan testler neticesinde verilmiş size özel bir diyet listesi amacınıza ulaşmanızın en sağlıklı ve mantıklı yoludur.

6 – Tatil

holiday-health-1200x500

Yanımızda kafa arkadaşlar, sevdiğimiz kişiler olmadıkça tatilden zevk almak biraz zor doğrusu. Ama çok eğlenceli arkadaş kadrosuyla tatile çıkmış da olsanız, hayatınızın aşkıyla balayında da olsanız bir tatil köyüne, şehre uzak bir otele ya da askeri disiplinle idare edilen tura kendinizi emanet ettiğiniz anda tatil burnunuzdan gelebiliyor. Denizden korkan sevgiliyle deniz tatiline gitmek, yerin göğün dünyaca ünlü müzelerle kaplı olan bir yerde “tatilde taş mı göreceğiz” diyen arkadaşların fikri gazabına uğramak bizi “bitse de eve gitsek” moduna sokabilir. Oysa tatilin de kişiye özel olanı makbuldür.

7 – Turkcell Bana Özel

banaozel

Kişiye özel ürünlerin fiyatı da yüksektir. Ama Turkcell bu kuralı , size özel paketleri avantajlı içerik ve fiyatlarla sunarak bozuyor. Çünkü artık Hazır Kart müşterileri, kendilerine en uygun paketleri her platformdan kolayca öğrenebiliyor ve avantajlı fiyatlarla satın alabiliyor. Böylece ilk defa bir mobil operatör size kendinizi yüksek fiyatlar ödemenize gerek kalmadan özel hissettiriyor. Siz de isterseniz Turkcell Hesabım‘dan isterseniz 2222’ye Bana Ozel yazarak, size özel avantajlı paketleri öğrenebilirsiniz.

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.