HİNT MUTFAĞI – KUZU BİRYANİ – INDIAN LAMB BIRYANI

TAYVAN TAİPEİ’DE BİR GÜN NASIL GEÇER- SOKAKLARIN TEMİZLİĞİ GÖRÜLMEYE DEĞER

(Pekin) Çin’de Yaşamak, Minik Çinliler Türkiye tanıtımında Halay Çekiyor, Ufkum ile VLOG

ÇİNDE İNANILMAZ BİR GÜN VLOG HAYRED-ÇİN YEMEKLERİ VE GECE HAYATI

2015’te En Çok Değiştirmek İstediğimiz 5 Konu

ORTAYA KARIŞIK Nisan 5, 2016
596

Change.org sadece bir imza platformu olmasının ötesinde Türkiye gündeminin de nabzını tutuyor. Türkiye’de değişim için 2015 yılında 16 milyon imza verdi. Yılın bu son gününde, biz de, sizlerin Türkiye’de ve dünyada en çok neyi değiştirmek istediğini toparladık.

“Özgecan Yasası Çıksın, Yasalar Kadınları Korusun”

Üniversite öğrencisi Gözde Salur’un Şubat ayında Özgecan Aslan’ın canice öldürülmesinden sonra başlattığı kampanya, Türkiye’de en çok, dünyada da beşinci en büyük kampanya oldu. TBMM’de hali hazırda yasa tasarısı olarak bekleyen, Özgecan Yasası için 1.2 milyon insan 2016’da artık çıksın diyor.

Ömer Baran’ın tedavisi için seferber olduk

omer baran

Ömer’in burnuna Mayıs ayında fıstık kaçtı ve beyin felci gerçekleşti. Behzat Yel, oğlu Ömer’in yurtdışında devlet desteğiyle tedavi edilmesi için Change.org’da kampanyasını başlattı. “Devletimizden tek istediğimiz, yurt dışındaki hastanelere bizim için referans olması. ‘Biz bu hastayı tanıyoruz’ demesi” diyor Ömer’in yurtdışında tedavi edileceğinin mutlu haberini bekleyen 400.00 kişi.

390.000 kişi Çin yönetimine seslendi

dogu turkistan

Doğu Türkistan’da yaşanan insanlık dışı olayların durması için başlatılan kampanya 2015 yılında sesimizi en çok duyurmak istediğimiz olay oldu. Soydaşlarımızın yaşadığı işkence iddialarının açığa kavuşması ve bu konuya dair bir eylem planının hayata geçirilmesini talep eden kampanya 2015 2. en büyük kampanyası oldu.

Yüzbinler Akit TV’de Atatürk’e hakaretin hesabını sordu

akit tv

Akit TV’nin, Atatürk’ün 77. vefat yıldönümünde, “Zulüm 1938’de son buldu” şeklinde bir altyazı yayınlamasıyla yüzbinler Change.org’da bir araya geldi. Tunç Güleç, sadece 280.000’den fazla kişinin desteğini toplamakla kalmadı konuyu yargıya da taşıdı. Güleç’in konuyla ilgili güncellemelerini kampanya sayfasından takip edebilirsiniz; AKİT TV Atatürk’e hakaretin hesabını yargı önünde vermeli

Bebeğimin yaşamak için yardımınıza ihtiyacı var

bebegimin yasamak icin

“Kızım gibi genetik olan bu hastalığa sahip bebeklere ve ailelerine nefes olun” diyor Sevilay Toker 214.300 kişinin desteklediği kampanyasında. SMA Tip 1 hastalığının tedavi için gerekli olan aşının Sağlık Bakanlığı tarafından onaylanmasını talep ediyor 2015’te en çok imza verdiğimiz beşinci kampanya. Toker, Aralık ayında kızını kaybetti ancak diğer SMA Tip 1 hastaları için kampanyasını sürdürmeye devam ediyor. İmzalamak için; Bebeğimin yaşamak için yardımınıza ihtiyacı var

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.