HİNT MUTFAĞI – KUZU BİRYANİ – INDIAN LAMB BIRYANI

TAYVAN TAİPEİ’DE BİR GÜN NASIL GEÇER- SOKAKLARIN TEMİZLİĞİ GÖRÜLMEYE DEĞER

(Pekin) Çin’de Yaşamak, Minik Çinliler Türkiye tanıtımında Halay Çekiyor, Ufkum ile VLOG

ÇİNDE İNANILMAZ BİR GÜN VLOG HAYRED-ÇİN YEMEKLERİ VE GECE HAYATI

2015’te Kazandığın 5 Çevre Mücadelesi

ORTAYA KARIŞIK Nisan 5, 2016
584
Yıl sonu için geri sayıma başladık. Sene sonu, geriye dönüp, geçen günlerin muhakemesini yaptığımız, bir nevi başarılarımızı, eksiklerimizi, neleri daha iyi yapabilirdik sorusunu cevapladığımız bir dönem oluyor.
Biz de, bu yazıyı 792.000’den fazla kişinin içi rahat olsun diye yazalım istedik. Çünkü onlar, Change.org üzerinden verdikleri imzalarla Türkiye’nin farklı yerlerinde yok olma tehlikesiyle karşı karşıya kalan bir doğa harikasını kurtardı ya da can dostlarımızın özgürce dolaşabileceği bir park yapılmasını sağladı. Siz de, hızlı büyüyen kampanyalardan birini imzalayarak birçok başarı hikayesinin kahramanı olabilirsiniz; change.org’daki popüler kampanyalar

95.305 kişi Phaselis Antik kenti lüks otel inşaatından kurtardı

phaselis
Tarihi M.Ö 7. yüzyıla uzanan, Yunanlılar ve Romalılardan kalma bu büyüleyici antik kent Rixos Otel zincirinin lüks otel inşaatı tehdidi altındaydı. Phaselis İnsiyatifi’nden Melike Vergili hem Change.org’da bir imza kampanyası başlattı hem de ekip konuyu yargıya taşıdı. Sonuç; 95.305 kişinin de karşı çıkmasıyla mahkeme inşaat için yürütmeyi durdurma kararı verdi. Bu sevinci, herkesle paylaşan Melike ve arkadaşlarının teşekkür videosunu da izlemeyi unutmayın deriz;
Antalya Antik Phaselis Kentini Koru

4.453 kişi destekledi, Piyalepaşa Bostanı otopark olmayacak

piyalepaşa-bostanı
Yüz yıllarca İstanbul’un en önemli sebze kaynağıydı bostanlar. Ancak artık, birçok doğal ve tarihi güzellikle beraber onların da çoğu yok oldu. Fakat Yedikule Bostanları Girişimi ve 4.453 kişinin imzasıyla İstanbul’un son tarihi cami bostanı yok olmaktan kurtuldu.

55.274 kişi sayesinde Bozcaada rüzgarıyla, mavisiyle, yeşiliyle var olmaya devam edecek

bozcaada
2013 yılında gündeme gelen yeni imar planıyla, giden herkesin hayran olup döndüğü Bozcaada üzerinde kara bulutlar dolaşmaya başlamıştı. Zuhal Koçdağ, Change.org üzerinde bir kampanya başlattı, oluşturduğu kamuoyuyla konuyu bakanlık gündemine taşıdı. Ve sonunda Zuhal, ve onu destekleyen 55.274 kişi sayesinde 12 ay koşarak gittiğimiz Bozcaada, beton ada olmaktan kurtuldu.

İztuzu’nun kahramanı 143,387 kişi

iztuzu
Caretta Caretta’ların en önemli üreme alanlarından biri olan İztuzu’na devasa bir demir kaplumbağa yapılacak ve plaj özel işletmelere açılacaktı. İztuzu Kumsalını Koruma Platformu’nun yürüttüğü iki kampanya sayesinde dünyanın en güzel plajlarından birini tehdit eden bütün ihaleler iptal oldu.

Sıracevizler Parkı’ndaki köpek parkının mimarı 494 kişi

siracevizler-park-671
Mahallemize köpek parkı istiyoruz diyerek yola çıktılar. Çok değil, 494 kişi bir araya geldi ve Şişli Sıracevizler Parkı’ndaki köpek oyun alanı, hayvansever Şişlililere armağan ettiler.
Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.