HİNT MUTFAĞI – KUZU BİRYANİ – INDIAN LAMB BIRYANI

TAYVAN TAİPEİ’DE BİR GÜN NASIL GEÇER- SOKAKLARIN TEMİZLİĞİ GÖRÜLMEYE DEĞER

(Pekin) Çin’de Yaşamak, Minik Çinliler Türkiye tanıtımında Halay Çekiyor, Ufkum ile VLOG

ÇİNDE İNANILMAZ BİR GÜN VLOG HAYRED-ÇİN YEMEKLERİ VE GECE HAYATI

Bill Murray’nin Neden Bu Kadar Sevildiğinin Cevabı 9 Film

ORTAYA KARIŞIK Nisan 5, 2016
563

Bill Murray’i sevmeyenimiz yoktur herhalde. Sevimlilik kavramının ete kemiğe bürünmüş hali olabilir kendisi. Özellikle onun filmleriyle büyümüş nesiller bu listeyi yüzlerinde kocaman bir gülümsemeyle okuyacaktır. Dünyanın en isabetli mimiklerine, en şeker yüz ifadelerine sahip başarılı oyuncu Bill Murray’in filmleri hakkında bir liste yapmanın zamanı artık gelmişti dostlar.

1. Ghostbusters / Hayalet Avcıları

los-cazafantasmas
Bill Murray’in başrol aldığı bir zamanların en başarılı ve en çok sevilen fantastik komedisi Hayalet Avcıları’nın müthiş eğlenceli soundtrack‘ini dinlerken nostalji yapabilirsiniz.
Who you gonna call?
Ghostbusters!

2. Groundhog Day / Bugün Aslında Dündü

groundhog-day-1
İnsanı depresyondan çıkaran filmler arasında sayabileceğimiz bu filmde Bill Murray hava durumu sunucusu Phill Connors rolündedir. Amerikalıların geleneksel Groundhog Day etkinliğine hiç de istemeyerek gittiği yerde, aynı güne defalarca tekrar uyandığı bir tür çileyi avantaja dönüştürmeli fantastik filmdir. Murray’in aksi ama sevimli adam rollerinin başında gelir aynı zamanda.

3. What about Bob? / Peki Ya Bob?

Bill-Murray-What-About-Bob
Deliliğin bir insanda ne kadar sevilesi durabildiğini göstermiştir Murray bize bu filmde. Ayrıca bebek adımlarıyla hareket etmeyi öğretmiştir hepimize. :)

4. Space Jam

1995ead5425280b3ae2fb1d331f580304a10eab3a6904b851e4f43ea29eb2267
Adını çevirmeye bile gerek duymadığımız Space Jam, birçoğumuzun çocukluğunda sinemada izlediği ilk film olma özelliğiyle kalbimizi fethetmiştir. Michael Jordan ve Looney Tunes karakterlerini barındıran filmde Murray’in verdiği iyi olma mesajları, filmin çocuksu masumiyetini daha da arttırıyor.

5. The Royal Tenenbaums / Tenenbaum Ailesi

tumblr_lb4k8opGWV1qd0nmio1_1280
Wes Anderson filmlerini daha güzel ve izlenesi yapan bir şey varsa o da içinde Bill Murray olmasıdır. Filmde Raleigh St. Clair adında duygusuz bir yazarı oynayan Murray absürd karakterlere ne kadar yakıştığını yine göstermiştir.

6. Lost in Translation / Bir Konuşabilse…

o-LOST-IN-TRANSLATION-facebook
Bill Murray’in genellikle oynadığı rollerin türünden biraz daha farklı bir tarzda görüyoruz onu Bir Konuşabilse’de. İnsanı ilişkiler ve hayat konularını sorgulamaya iter bu film. Murray, filmdeki oyunculuğuyla sade durduğu kadar etkileyicidir de.

7. Coffee and Cigarettes / Kahve ve Sigara

96532c6994236c9875d8bfe8e83b7a82
Tek mekanda geçen siyah beyaz filmde bizzat kendisini oynayan Bill Murray’i herkesin ortak noktası olan kahve ve sigara üzerinden izliyoruz.

8. Moonrise Kingdom / Ayışığı Krallığı

Müzikleriyle, görüntüleriyle, renkleriyle insanı içine çeken bir Wes Anderson filmi ve oraya çok yakışan Murray… Filmdeki küçük rolüne rağmen durum ve olaylara verdiği tepkilerle yine akıllarda kalmayı başarmıştır.

9. The Grand Budapest Hotel / Büyük Budapeşte Oteli

71194
Yine masal tadında bir Wes Anderson filmi, içinde bir tutam da olsa Bill Murray ve onun absürdlükleri.

BONUS:

Bill-Murray1
2016 Temmuz ayında vizyona girecek Ghostbusters filmi için şimdiden hazır olun.

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.