HİNT MUTFAĞI – KUZU BİRYANİ – INDIAN LAMB BIRYANI

TAYVAN TAİPEİ’DE BİR GÜN NASIL GEÇER- SOKAKLARIN TEMİZLİĞİ GÖRÜLMEYE DEĞER

(Pekin) Çin’de Yaşamak, Minik Çinliler Türkiye tanıtımında Halay Çekiyor, Ufkum ile VLOG

ÇİNDE İNANILMAZ BİR GÜN VLOG HAYRED-ÇİN YEMEKLERİ VE GECE HAYATI

Demir Adam Takımı: 6 Kahraman

ORTAYA KARIŞIK Nisan 5, 2016
720

Mayıs ayında vizyona girecek Kaptan Amerika filminde kahramanlarımızın ikiye ayrılacağı ve birbirlerine karşı savaşacakları artık herkesin malumu. Kaptan Amerika ve Demir Adam önderliğinde iki takıma ayrılan kahramanların kimler olduğunu incelemeye Kaptan Amerika takımından başlamıştık ve pek fazla sürpriz olmadığını söylemiştik. Bir de Demir Adam takımına bakalım, bu takımın daha sürprizli olduğu açık. İşte Demir Adam’ın 6 kişilik takımı.

Demir Adam

Kaptan Amerika Demir Adam FikriSinema

Marvel Sinematik Evreni’nin beyaz perdeye ilk yansıyan karakteri Demir Adam’ı yani Tony Stark’ı ilk günden beri Robert Downey Jr. canlandırıyor. Tony Stark ile adeta bütünleşen Robert Downey Jr. bu evrenin en sevilen karakterlerinden bir tanesini ortaya çıkardı. Dolayısıyla her ne kadar kahramanları fişlemeye ve otoriteye boyun eğmelerini istemeye niyetleneceğini düşünsek de Kaptan Amerika’yla kıyaslandığında mizah anlayışı ve kendisini süper kahramana dönüştüren çılgın zekası ile rakibinin bir adım önünde. Bizi Demir Adam’ın geleceğiyle ilgili endişelendiren iki durum var. Birincisi Robert Downey Jr.’ın Demir Adam rolünü daha fazla oynamak istememesi, ikincisi ise filme adını veren karakterin Kaptan Amerika olması. Eğer Robert Downey Jr. ikna edilemezse bu Demir Adam’ın son filmi olabilir, hatta Tony Stark’ı öldürerek seriden çıkartmaları da muhtemel senaryolardan.

Black Widow

Kaptan Amerika Black Widow FikriSinema

Scarlett Johansson’un canlandırdığı Black Widow’u ilk kez Demir Adam 2 filminde gördük. Sonrasında hem Demir Adam’ın hem de Kaptan Amerika’nın solo filmlerinde yer alan Black Widow Avengers filmlerinin de önemli karakterlerinden birisi olmayı başardı. Kaptan Amerika ile aralarında olan bağ ve Hawkeye’ın Kaptan Amerika’nın takımında olması nedeniyle Black Widow’un da diğer tarafta olması daha normal sayılabilirdi. Ancak az önce de dediğimiz gibi Black Widow evrene Demir Adam serisiyle girdi ve her zaman Tony Stark’a yakın kaldı. Bu nedenle Demir Adam takımına baktığımızda, tam anlamıyla sürpriz bir isim değil.

War Machine

Kaptan Amerika War Machine FikriSinema

Tony Stark’ın en iyi dostu James Rhodes’un da Demir Adam kıyafetlerini kuşanmasıyla ortaya çıkan War Machine’in karşı takımda olması düşünülemezdi. Hem askeri disiplinle yetişmiş birisi olarak devlet otoritesi altına girmenin onu çok etkilemeyeceğinden hem de Demir Adam’ın varlığından ötürü War Machine’in yeri belli. Hatta Don Cheadle’ın canlandırdığı James Rhodes’un bu filmde Demir Adam serilerinden daha önemli bir yeri olacağını düşünüyoruz.

Vision

Kaptan Amerika Vision FikriSinema

Yenilmezler: Ultron Çağı ile sinematik evrene dahil olan Vision her ne kadar bu kavgaya bulaşmayacak bir karakter olarak algılansa da Demir Adam saflarında yer almış durumda. Duygusal anlamda Kaptan Amerika’ya daha yakın olduğunu düşünmemize rağmen bir detayı da atlamamak gerek. Vision’a bir anlamda Jarvis diyebileceğimizden ve Jarvis’in de yıllarca Tony Stark’a hizmet etmesinden dolayı aslında o da yeri en baştan belli olanlardan. Jarvis’i seslendiren Paul Bettany Vision’a da bedeniyle hayat veriyor.

Kara Panter

Kaptan Amerika Kara Panter FikriSinema

Bu filmin ilk sürprizlerinden biri Kara Panter. Kaptan Amerika’nın Falcon’u ortaya çıkarması gibi Marvel Sinematik Evreni’ne ilk kez bu filmle adım atacak olan Kara Panter’e Demir Adam’ın mentorluk yapacağını tahmin ediyoruz. Solo filminin vizyona girmesine daha uzun bir zaman olduğundan Kara Panter’in geçmişine ve kostümü nasıl giydiğine bu filmde değinilebilir.

Bonus: Örümcek Adam

Kaptan Amerika Örümcek Adam FikriSinema

Marvel’in sinema evrenine dahil olması en çok istenen karakterlerinden olan Örümcek Adam, Sony ile Marvel’in barış çubuklarını tüttürmesinin ardından nihayet ekibe dahil oldu. Örümcek Adam’ın solo filmlerinin dümeninde yine Sony olacak ancak Marvel dünyasında da sık sık yer alacak. Örümcek Adam sevenleri oldukça heyecanlandıran bu gelişme, Spidey’nin fragmanda görünmesiyle heyecanı daha da katladı. Tobey Maguire ve Andrew Garfield’den sonra Tom Holland’ı Peter Parker olarak izleyecek olmamız önemli bir soruyu akıllara getiriyor. Örümcek Adam serisi yine yeniden en baştan mı başlayacak? Bir kez daha Ben Amca’nın ölümünü izleyip Örümcek Adam’ın ezik bir gençten, kederlerine alışan güçlü bir karakter oluşunu izleyecek miyiz? Yoksa Kaptan Amerika: Kahramanların Savaşı filmiyle tanışacağımız Örümcek Adam’ın solo filminde geçmişini kısa geri dönüşlerle mi tanıyacağız? Her ne olursa olsun Örümcek Adam’ı bu ekipte görmek önemliydi. Darısı Wolverine’in başına.

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.