HİNT MUTFAĞI – KUZU BİRYANİ – INDIAN LAMB BIRYANI

TAYVAN TAİPEİ’DE BİR GÜN NASIL GEÇER- SOKAKLARIN TEMİZLİĞİ GÖRÜLMEYE DEĞER

(Pekin) Çin’de Yaşamak, Minik Çinliler Türkiye tanıtımında Halay Çekiyor, Ufkum ile VLOG

ÇİNDE İNANILMAZ BİR GÜN VLOG HAYRED-ÇİN YEMEKLERİ VE GECE HAYATI

Ekranlara Geri Dönecek Olan Full House’un Unutulmaz 8 Karakteri

ORTAYA KARIŞIK Nisan 5, 2016
701

1987-1995 yılları arasında A.B.D.’de Full House ismiyle yayınlanan, ülkemizde de 90’lı yılların sonlarında “Bizim Ev” adıyla büyük ilgi gören dizi, müjdeler olsun ki “Fuller House” adıyla yeniden başlıyor. Üstelik bir Netflix yapımı olarak…

Çocukluğu 90’lı yılların sonlarına denk gelenlerin gönlünde ayrı bir yere sahip olan Bizim Ev, yabancı dizilerinin şimdilerdeki gibi gündemi domine etmediği bir dönemde kaliteli ve uzun soluklu bir yapım olmayı başardı. Kanal D’nin diziyi hem öğlenci hem de sabahçı öğrencilerin izleyebileceği bir yayın saatine koyması, dizinin pek çok yaş grubuna hitap edebilecek süper eğlenceli bir aile dizisi olması sayesinde çok sevildi, çok izlendi. Dizinin yeniden çekilecek versiyonu ile ilgili şu notu da ekleyelim. Hikayenin başrolünde evin büyük kızı D.J. Tanner olacak. Jesse Dayı, Joey, Danny gibi diğer unutulmaz karakterlerin de zaman zaman izleyici ile buluşacağı söyleniyor.
Bizim Ev’in yeniden ekranları şenlendirecek olmasının şerefine gelin dizideki karakterleri şöyle bir hatırlayalım.

1. Jesse Katsopolis

dizi1_Jesse_Katsopolis
Nam-ı diğer Jesse Dayı. John Stamos, Jesse Dayı rolünde yakışıklılığı ile ortalığın tozunu attırdığı yetmiyormuş gibi, dizideki eğlenceli olayların da çoğu zaman merkezindeki karakterdi. Dizi ilerledikçe, Becky’ye olan aşkı ve tatlılıkta sınırları zorlayan ikiz çocukları Nikki ve Alex’le evde aile içinde bir aile sahibi oldu. Eğlenceli kişiliği, rock’n roll sevdası, en küçük yeğeni Michelle olan efsane diyalogları ve elbette unutulmaz saçları ile dizinin demirbaşlarındandı. Jesse Dayı’nın yurdum izleyici tarafından da çok sevildi. Bunda, kendisini başarıyla seslendiren Yekta Kopan’ın payı da az değildi muhakkak.

2. Danny Tanner

dizi2_Danny_Tanner
Karısı Pam’in ani ölümünün ardından çocukluk arkadaşı Joey ve kayınbiraderi Jesse’nin yardımıyla üç çocuğunu büyütmeye çalışan Danny Tanner’ın hikayesiydi biraz da Bizim Ev. Temizlikten ve komşu kızı Kimmy’ye olan tahammülsüzlüğünden asla ödün vermezdi . Evin ve ev ahalisinin envai çeşit sorunlarıyla baş ederken bu kadar komik ve eğlenceli bir karakter olmayı başarmasının sebeplerinden biri de, Danny Tanner’ı başarıyla canlandıran ünlü stand-up’çı Bob Saget’ın performansıydı elbette. Daha da enteresan olan, Entourage dizisinde de gördüğümüz üzere Bob Saget’in dizideki ideal baba figürünün aksine, gerçek hayatında belaltı mizahın sınırlarını zorlayan bir mizahçı oluşuydu.

3. Joey Gladstone

dizi3_Joey_Gladstone
Mesleği komedyenliği olmasına rağmen, iş konusunda bir türlü dikiş tutturamayan Joey tatlılığı, inanılmaz ses taklitleri ve çocuksu ruhuyla dizinin en sevilenlerindendi. Yeğenlerine düşkünlüğü, özellikle Michelle ile kurduğu bağ ile gülümsemelerimizin başlıca sebeplerinden biri olan Joey’i dizide Dave Coulier canlandırıyordu.

4. D.J. Tanner

dizi4_Dj_Tanner
Dizinin yayın süresi boyunca Danny Tanner’ın en büyük kızı D.J.’in küçük kız çocuğu formatından genç kızlığa geçişine tanık olduk. Kardeşlerine düşkün, korumacı tavrı yüzünden Stephanie ve Michelle ile çoğu zaman didişmelerini izlediğimiz D.J.’in dizide en çok işlenen yönü ilk esaslı sevgilisi Steve ile olan gönül maceralarıydı. Kendisini izlerken de aklımızda hep aynı soru vardı: “Yahu bir kızın adı nasıl Dicey olur?” Neyse ki neslimiz internet ile tanıştı da adının Donna Jo’dan geldiğini öğrenip zihinlerimizdeki bu biricik merakı giderebildik. Dizinin yakında yeniden yayınlanacak versiyonunda D.J. Tanner karakterinin başrolde olduğunu da hatırlatalım.

5. Stephanie Tanner

dizi5_Stephanie_Tanner
Danny Tanner kızlarının dili papuç kadar uzun, sivri dilli ortancası, ablası D.J.’in gönül meselelerinin azılı röntgencisi ve ilerleyen sezonlardaki erkek fatması. Yeni versiyonda dizinin esas karakterleri arasında Stephanie de var. Fuller House’da müzisyen olmaya çalışan bir Stephanie’yi izleyecekmişiz.

6. Michelle Tanner

dizi6_Michelle_Tanner
Diziyi izlerken ekranın içerisine girip yanaklarını ısırmak istediğimiz, tatlılıkta sınırları zorlayan karakter, kardeşlerin en küçüğü Michelle’di kesinlikle. Büyüdükçe dizideki rolü de artan Michelle’in aşırı sevilmesindeki bir diğer etken de Jesse ve Joey gibi iki uçuk karakterle çok vakit geçirmesinin sonucu bünyesinde oluşan şahane mizah anlayışıydı. Repliklerine en çok kahkaha efekti bulaşan karakterlerden biri oydu desek, pek yanlış olmaz hani. Dizideki şöhretleri ve diğer işleri ile o dönemde A.B.D.’nin popüler figürlerinden olmayı başaran Mary-Kate & Ashley Olsen ikizleri, Michelle darakterini dizide dönüşümlü olarak canlandırdı.

7. Rebecca Donaldson Katsopolis

dizi7_Rebecca
Jesse Dayı ve Rebecca aşkı, dizinin romantizm ve ideal çift imajından sorumluydu. Aileye Danny ile olan iş arkadaşlığı sayesinde dahil olan Becky ile Jesse Dayı’nın sezonlara yayılan ve mutlu sonu gören aşklarını keyifle izledik. Çocukları Nikki ve Alex de ilerleyen sezonlarda diziye dahil olarak, eğlencenin ve maceranın eksik olmadığı eve epey renk kattı.

8. Kimmy

dizi8_Kimmy
Dizinin en nevi şahsına münhasır karakterlerinden biri Kimmy, D.J.’in en yakın arkadaşı ve ailenin yan komşusuydu. Danny, Stephanie ve Jesse Dayı’nın özellikle pek bir sevdiği(!) Kimmy, hafiften aklı havada oluşu ve uçuk kaçık tavırları sebebiyle, aile üyelerinin sarkastik salvolarına epey maruz kalıyordu. Dizinin yeni versiyonunda Kimmy karakterini de sıkça göreceğimiz söylenmekte.

Bonus 1


Diziyi böylesine hasretle yad etmişken, sizleri içerisinde Golden Gate köprüsünü, gülümseten pek çok kareyi ve dizinin unutulmaz şarkısını barından fragmanından mahrum bırakmak olmaz tabi.

Bonus 2


Görüntü açısından çok bir zenginlik sunmasa da, dizinin Fuller House isimli yeni versiyonunun fragmanı da yayınladı.

Gelen bilgilere göre Full House’un büyük kızı kızı D.J. Tanner dizinin başrolünde ve dul haliyle 3 çocuğunu büyütmeye çalışacak. Müzisyen olma çabalarındaki kızkardeşi Stephanie ve ergen bir evlat sahibi en yakın arkadaşı Kimmy de ona eşlik edecek.

Ne diyelim? Merakla ve özlemle, 26 Şubat’ı bekliyoruz.

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.