HİNT MUTFAĞI – KUZU BİRYANİ – INDIAN LAMB BIRYANI

TAYVAN TAİPEİ’DE BİR GÜN NASIL GEÇER- SOKAKLARIN TEMİZLİĞİ GÖRÜLMEYE DEĞER

(Pekin) Çin’de Yaşamak, Minik Çinliler Türkiye tanıtımında Halay Çekiyor, Ufkum ile VLOG

ÇİNDE İNANILMAZ BİR GÜN VLOG HAYRED-ÇİN YEMEKLERİ VE GECE HAYATI

‘Hep Gavur Yapıyor’ Diyenleri Şaşırtacak Yeni Nesil Bomba Gibi 10 Türk Sanatçı

ORTAYA KARIŞIK Nisan 5, 2016
1.221
Galerilerde, sergilere okuyamadığımız isimlerin karşımıza çıkmasından tam gına gelmişti ki yeni nesil Türk tasarımlar imdadımıza yetişti! Endüstriyel üretimden, fotoğrafa, moda tasarımcılığından illüstrasyona kadar sektörün her dalına dağılmış zehir gibi bu 10 Türk sanatçı kafa açmaya ve fikirlere yön vermeye devam edeceğe benziyor. Yerli malı yurdun malı herkes onu kullanmalı diyelim.

Merve Kahraman

general
Dünyanın en prestijli sanat okullarından Central Saint Martins College’de eğitim gören Merve Kahraman bir süre farklı design atölyelerinde çalıştı. Onu şimdilerde sanat ile dekorasyonu tek kalemde birleştiren Hybrid koleksiyonu ile tanıyoruz.

Beril Ateş

beril ates
 “Osmanlı Tokadı” serisyle hemen her yerde karşımıza çıkan Beril Ateş, övünerek söyleyebilirim ki Ankaralı. Bilkent Grafik Tasarım’ı birincilikle bitirdikten sonra kendi markasını kuran (Kafa Çizimhane) Ateş, ürünlerin fiyat açısından ulaşılabilir olmasıyla bizleri çok sevindiriyor.

Deniz Yılmaz & Türker Akman

BeFunky Collage
2012 yılında Papier Atelier projesini hayata geçiren Deniz Yılmaz & Türker Akman işe sevdikleri karakterleri canlandırmakla başladılar. Projenin öne çıkan kısmı ise her eserin origami misali katlanarak yapılıyor olması ve tek materyallerinin kağıt olması.

Eylül Aslan

eylül arslan
25 yaşındaki Berlin’de yaşayan kafa açıcı fotoğrafçı Eylül Aslan, sade görsellerle ağır ve sorunlu konuları bir çırpıda anlatabiliyor olmasıyla dikkatleri üzerine topluyor. Feminist bir bakış açısıyla çevreyi sorgulayan Aslan, dönemin en yetenekli sanatçılarından bir tanesi.

Beg (Begüm) Berdan

beg begüm
Çoğumuz Beg’i instagramda yaptığı renkli paylaşımlardan tanıyoruz. Londra’da Moda Tasarımı üzerine eğitimine devam eden Begüm aynı zamanda  Deniz Berdan’ın öz ve öz kızı. İki nesildir moda dünyası baştan yaratmakta olan Berdan soyağacına Begüm Berdan’ın da katılmasıyla birlite Türk modası bir süre daha ekstrem tasarımlara aşina olacağa benziyor.

Dilem Serbest

dilem serbes
Marmara Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Grafik Tasarım bölümünden mezun olan Dilem Serbest, çeşitli ajanslarda çalıştıktan sonra bir ‘ehhh’ çekerek kendini sanatına adamaya karar verdi. Şimdilerde çeşitli dergiler ve kitaplar için illüstrasyon yapmaya devam eden Serbest, tatlı karakterleri ve renkli evreniyle yakından takip ettiğimiz yeteneklerden bir tanesi.

Ece Gürlü

ece gürlü

1988 yılında doğan Ece Gürlü,  Yıldız Teknik Üniversitesi Fotoğraf ve Video bölümünden mezun olduktan sonra çeşitli reklam ajanslarında  Art Director olarak çalıştı. Bu hayattaki mottosunun “You don’t take a photograph, you make it” olduğunu belirten Gürlü, Photomanipulation ve Cinemagraph alanında içerik üretmeye devam ediyor.

Okan Uçkun

okan uckan
Matematik ve geometriyi sanatla birleştiren Okan Uçkun, günlük hayattan bilindik desenleri, nesneleri ve canlıları milimalist evreninde harmanlayarak her bedende farklı bir sanat eseri yaratıyor.

Can Dağarslanı

okan dagaraslani
2006 yılında Mimar Sinan Üniversitesi Mimarlık fakültesinden mezun olan Can Dağarslanı, çekimlerini eski stil anolog fotoğraf makinalarıyla çekiyor ve ünlü Fransız yönetmen Jean-Luc Godard’tan esinlendiğini söylüyor.  2015 yılına ait ‘Inside out’ projesini incelemeyi ihmal etmeyin.

Can Pekdemir

can pakdemir
Bahçeşehir Üniversitesi’nde ders vermeye devam eden 1982 doğumlu Can Pekdemir Ağırlıklı olarak insan ve hayvan bedeni üzerinde deformasyonlar üzerine çalışıyor. Pekdemir eserlerindeki mutasyonun fiziksel değil varoluşsal bozukluklardan kaynaklandığına değiniyor.
Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.