HİNT MUTFAĞI – KUZU BİRYANİ – INDIAN LAMB BIRYANI

TAYVAN TAİPEİ’DE BİR GÜN NASIL GEÇER- SOKAKLARIN TEMİZLİĞİ GÖRÜLMEYE DEĞER

(Pekin) Çin’de Yaşamak, Minik Çinliler Türkiye tanıtımında Halay Çekiyor, Ufkum ile VLOG

ÇİNDE İNANILMAZ BİR GÜN VLOG HAYRED-ÇİN YEMEKLERİ VE GECE HAYATI

Kızıl Saçın Neden İkonik Bir Özellik Olduğunun Kanıtı 16 Kızıl Saçlı Aktris

ORTAYA KARIŞIK Nisan 5, 2016
1.020

Hepimiz özel ve hepimiz tekiz. Benden bir tane daha yok nidasının altı da bu sebepten dolu diyebiliriz. Bazı özellikler vardır ki nadir bulunur ve özellikle kadınlar için ayrı bir sınıflama oluşmasının sebebi olur. Kızıl saç son derece karakteristik ve kadına kazandırdığı seksapel ile farklı bir noktada durur.

1. Düzenbaz kızıl: Amy Adams

hic-affi-olmaz-amy-adams-listelist
Son yılların en popüler aktrislerinden Amy Adams, Junebug filmiyle elde ettiği Oscar adaylığına kadar herhangi birimizin dikkatini çekmiş değildi. Bu adaylığın kariyerine getirdiği ivme ile ardı ardına başarılı prodüksiyonlarda rol kapmaya başlayan oyuncu dört adet yardımcı kadın oyuncu adaylığı ile benzeri olmayan bir rekoru elinde tutuyor. Düzenbaz filmiyle başrol adaylığı alarak bu döngüyü kırdı ama heykelcik ne zaman onun olur henüz belli değil.

2. Yetenekli ve çekici: Emma Stone

yetenekli-ve-cekici-emma-stone-listelist
Emma Stone kariyerine başladığı günden bu yana saç rengi ile çok fazla oynamayı tercih etmedi. Sadece orijinalinde kıvırcık olsa da onu hep düz saçlarıyla gördük. Yıllar geçtikçe gençlik filmlerinden ağırbaşlı yapımlara doğru kayan da bir kariyere sahip. Birdman ya da Cahilliğin Umulmayan Erdemi ile sadece güzel değil yetenekli olduğunu da cümle âleme gösterip Oscar adaylığını kapması da cabası.

3. Zamansız seksapel: Rita Hayworth

zamansiz-seksapel-rita-hayworth-listelist
Listenin en talihsiz ikonlarından ve sinemanın benzeri gelmeyecek türde kızıllarından Rita Hayworth sinemaya dair az çok bilgisi olan herkes tarafından Gilda filmindeki rolü ve filmde seslendirdiği Put the Blame on Me şarkısının klibiyle hafızalarda muhafaza ediliyor. Güzellik anlayışı değişse de kızıl saçları, siyah kıyafeti ve insanın içini delen bakışlarıyla onunla aynı dönemde yaşama isteğini körüklüyor.

4.Gülüşüyle dağları deler: Jessica Chastain

HOLLYWOOD, CA - FEBRUARY 26:  Actress Jessica Chastain arrives at the 84th Annual Academy Awards held at the Hollywood & Highland Center on February 26, 2012 in Hollywood, California.  (Photo by Michael Buckner/Getty Images)

Şöhreti ilerlemiş yaşında yakalamış olsa da Chastain büyük küçük ve tür ayrımı olmaksınız rol aldığı başarılı filmlerle hem eleştirel hem de gişe başarısını yaşayarak gündeme bomba gibi düşen bir isim.

5. Güzel alışverişkolik: Isla Fisher

bodur-tavuk-herdaim-pilic-isla-fisher-listelist
Oyuncu olarak çok önemli filmlerde rol almamasına karşın çıkış yaptığı Bir Alışverişkoliğin İtirafları ile kendini sevdiren ve Google’da arama yapmamıza sebep olan Fisher ufak tefek bir kadın olmasının avantajını kullanıyor diyebiliriz. Doğal kızıl hali, daha genç yaşlardaki karakterlere hayat verebilme seçeneği veya pek sevilen Sihirbazlar Çetesi filmindeki gibi femme fatale karakterlerde de göze batmaması onu kâfi miktarda çekici kılıyor.

6. Aklınızı alır: Alyson Hannigan

aklinizi-alir-alyson-hannigan-listelist
Kime sorsak herkes onu farklı bir yerden tanıdığını söyleyecektir. Hannigan kimine göre Buffy’nin Willow’u, kimine göre Amerikan Pastası serisindeki Michelle ve yaşı biraz küçük kitleye göre de How I Met Your Mother’ın Lily’si…

7. Naiflik hiç bu kadar seksi olmamıştı: Nicole Kidman

HD wallpapers set 4

Şimdilerde sarışın olduğuna bakmayın Avustralya kökenli oyuncular içinde en bilinenlerinden olan Kidman sektöre adım attığı zaman kıvırcık kızıl saçları ile aklımızı başımızdan almıştı. Sadece güzelliğin yeterli olmadığı kurtlar sofrasında yeteneği ile de bir anda gündeme oturan aktris dönemin en gözde bekârı Tom Cruise ile evlenerek hayallerimizi yerle yeksan etti. Bu yanlışından döndükten sonra ivme kazanan kariyerine Oscar başta olmak üzere pek ödülü de sığdırıp sektördeki yerini sağlamlaştırdı. Oysa kalbimizdeki yeri hep sabitti.

8. Şarap gibi: Julianne Moore

sarap-gibi-julianne-moore-listelist
Sektöre adım attığı andan itibaren dikkat çekici ve cesur rolleri üstlenen Julianne Moore geniş kitlelerin dikkatini Paul Thomas Anderson’un porno sektörü güzellemesi Boogie Nights ile yaptı. Devamında farklı kalıplara sokulabilecek rolleriyle eleştirmenlerin sevgilisi haline gelse de değişmeyen tek şey kızıl saçlarıydı.

9. Karşı koyma seçeneği yok: Kate Mara

karsi-koyma-secenegi-yok-kate-mara-listelist
Sinema sektöründe yıllarca yer alıp yaşınız belirli bir seviyeyi geçince şöhret birden kapınızı çalabilir veya zaten tanınmış bireylerden oluşan bir ailenin üyesi olup siz de o rüzgârdan faydalanabilirsiniz. Kate Mara yine çok sevdiğimiz Rooney Mara’nın kardeşi ama en az onun kadar da iddialı. Onu dikkat çekici kılan ise bir daha dönüp baktıran kızıl saçları.

10. Bu dünyanın dışından: Gillian Anderson

bu-dunyanin-disindan-gillian-anderson-listelist
Diziler bu kadar fazla değil iken efsane hale dönüşmüş bir yapımın başrolünü kapmak Gillian Anderson’un kariyer özeti diyebiliriz. X Files ile televizyon başına topladığı milyonları dizinin ilk sinema uyarlaması ile başarsa da beyazcamdaki popülerliği ne yazık ki beyazperdede yakalayamadı. Orta yaş ve üstündeki erkeklerin hafızasıyla sınırlı kalsa da Anderson bilinen en çekici kızıllardan.

11. Elindeki gücün farkında: Evan Rachel Wood

elindeki-gucun-farkinda-evan-rachel-wood-listelist
Sessiz sedasız ama etkisi büyük On Üç filmi ile herkesin gözbebeği haline geldikten sonra boyutu fark etmeksizin istediği projelerde ardı ardına yer almaya başladı. Aralarında dikkate değer olanlarının yanında pek hatırlamak istemediklerimiz olsa da Evan Rachel Wood’un çekiciliğine karşı koymayı reddettik.

12. Sorunlu güzel: Lindsay Lohan

bir-devrin-arzu-nesnesi-lindsay-lohan-listelist
Hollywood standartı olarak hayatının kontrolünü kaybetme, nereye gideceği belli olmayan bir yolla girme gibi eylemlerin altına imza atmadan evvel Lindsay Lohan kızıl saçları ile bizleri kendine âşık etmek dışında pek kötü bir şey yapıyor sayılmazdı. Hatta aile dostu filmlerden gençlik filmlerine geçişi, komediye olan yeteneği ile ilerleyen yıllarda şu an bulunduğu halden daha fazlasına sahip bir hayatı olacağına inancımız sonsuzdu. Ne diyelim belki devir döner dolaşır Lohan ikinci bir şansı bulur.

13. Reklam dünyasının çekici kurdu: Christina Hendricks

rekllam-dnyasinin-cekici-kurdu-christina-hendricks-listelist
Hendricks söz konusu olunca nereden başlamak lazım bilmedik. Klasik çiroz aktrislerin aksine gururla taşıdığı kıvrımlı hatları ile ilk bakışta dikkatleri üzerine toplamayı zaten başarıyor. Ona şöhreti getiren Mad Men dizisindeki Joan rolünün ardından devamında ne gibi işlerle karşımıza çıkacağını heyecanla bekliyoruz.

14. Babadan torpilli: Bryce Dallas Howard

babadan-torpilli-bryce-dallas-howard-listelist
Ron Howard’ın kızıysanız işler sizin için daha kolay bir hal alır. Şöyle ki ünlü yönetmenler zaten evinize gelip giden insanlardır, oyunculuk konusunda bedavaya ders alacağınız tonla oyuncu akşam yemeklerini tanıdık simalarla yemek için evinize gelen kişilerdir. Bunlara ek olarak babanızın kızıl saçlı olma genetiğini de almışsanız kapılar ardına kadar açılıverir. En son Jurassic World başrolünde karşımıza çıkan Bryce Dallas Howard, Lars Von Trier’den Sam Raimi’ye varan bir skalada ünlü yönetmenlerle şansı elde etmiş sadece babasının soyadıyla değil yeteneğiyle sektörde var olmayı başarmış bir isim haline geldi.

15. Her devrin sevilen kadını: Julia Roberts

her-devrin-sevilen-kadini-julia-roberts-listelist
Özel Bir Kadın sinemalara geldiği an Julia Roberts’ın kendisi de olacakları tahmin etmiyordu diyebiliriz. Daha öncesinde rol aldığı yapımlar kötü olmasa da onu yıldız statüsüne taşıyan film Richard Gere’in arzu nesnesi rolü oldu. Saç rengi de kariyeriyle beraber değişip durdu. Bir dönem iyice dibe vuran kariyeri kızıl saçlara ve iyi bildiği sulara dönüş yaptığı En İyi Arkadaşım Evleniyor filmiyle eski şaşaalı günlerine geri döndü.

16. Tersleşmemek lazım: Kelly Reilly

terslesmemek-llazim-kelly-reilyy-listelist
Bazı kadınlar vardır tüm varlığınızı alıp sizi ortada bırakabilir ve bunun için gönüllü dahi olursunuz. Kelly Reilly de bu tip bir çekiciliğe sahip. Kariyeri çok başarılı işlerle dolu olmasa da herkeste bulunmayan kızıl olma hali onu şu an bile hatırlanır isimler arasında tutmak için yeterli.

Bonus: Jessica Rabbit

bonus-jessica-rabbit-listelist
Roger Rabbit’in eşi ilk bakışta güven telkin etmese de aslında görüntüsünün aksine tam bir kedi. Ona sesiyle hayat veren Kathleen Turner’ın insanın içini gıcıklayan ses rengi ve görüntü birleşince sinema tarihinin etkili kadın karakterlerinden biri doğmuş oldu.

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.