HİNT MUTFAĞI – KUZU BİRYANİ – INDIAN LAMB BIRYANI

TAYVAN TAİPEİ’DE BİR GÜN NASIL GEÇER- SOKAKLARIN TEMİZLİĞİ GÖRÜLMEYE DEĞER

(Pekin) Çin’de Yaşamak, Minik Çinliler Türkiye tanıtımında Halay Çekiyor, Ufkum ile VLOG

ÇİNDE İNANILMAZ BİR GÜN VLOG HAYRED-ÇİN YEMEKLERİ VE GECE HAYATI

Nostradamus’un Tam Bir Kolpacı Olduğuna Dair 10 Kesin Kanıt

ORTAYA KARIŞIK Nisan 5, 2016
572

İnsan beş duyu sayesinde insan olmanın ne anlama geldiğini anlıyor. Biraz daha açık olmak gerekirse duyularımız her an bizi çevreleyen evrenden milyonlarca veri toplayıp zihnimize sürekli bilgi akışı sağlıyor. Beş duyumuz aslında dış dünyayla aramızdaki yegane bağlantı şekli.

Allaam çok korkinç

nostradamus- listelist

gel
Kahve falından gelecek gördüğüne canı gönülden inanan bir milletin çocukları olarak Nostradamus abi’ye kuşkusuz saygımız var. Ayrıca ismi de tam cam küre önünde sakalını sıvazlayan kahin modeli, koy Harry Potter’a Hogwarts Büyücü Okulu’na müdür olsun.

Bugün Nostradamus’un doğum günü, bu günleri önceden görebildi mi bilinmez ama kendisini konuk etmemizin bir nedeni daha var: Tutmayan kehanetleri! Huzurlarınızda gelecek hakkında atıp tutmadan önce sıkı düşünmenizi gerektirecek hazretin 10 kehaneti ve Nostradamus’un tam bir kolpacı olduğuna dair 10 kesin kanıt.

Krala vergi ödenmeyecek

nostradamus-3- llistelist
Bi git allahını seversen Nosti! Nereye ödenmeyecek… Tamam krallık denilen makamın façası çizileli çok oldu, oldu da nooldu? Yerine daha beteri geldi. Yerine gelene Bakan de, vekil de, veziriazam de, padişah de; ne dersen de ama vergi kalkacak deme. Sarımsağa bile %8 vergi ödüyoruz be ak sakallım bilgin dedem.

1999 yılı yeryüzündeki son yılımız olacak, kıyamet kopacak!

nostradamus-4- llistelist
Şu an bu satırları İstanbul-Levent’ten yazıyorum Nostiş, sene 2014. Evet dünya bi kaç kuzey ülkesi hariç kıyamet gibi ama şükür nefes alıyoruz dedemcim. Mayalar ve Nostradamus kaynak gösterilerek ortaya salınmış bu kehanetin patates olunca son zamanlarda bir de 2436 yılı ortaya atıldı. Allah ömür versin bekleyip görücez.

İnsanlar hayvanlarla konuşabilecek

nostradamus-5- llistelist
O da bişey mi, annem sularken menekşeleriyle de konuşuyor; ama hayvanlarla konuşma durumumuz ne yazık ki hala çok cici Pixar filmleri seviyesinde.

Çıplaklık standart ve normal bi şey olacak

nostradamus-6- llistelist
Adamın tüm kehanetleri kuzey ülkeleri için arkadaş… Yani çıplaklık standart olsun diye meclise dilekçe vermiyoruz ama söz konusu olan kişisel özgürlüklerse halimiz de ortada hani. Mal meydanda yani. Çıplaklıktan kastın oysa, tutturmuşsun.

Dünya dışında yaşam başlayacak

space-listelist
İnsanoğlu başka gezegenlerde koloniler kuracak ve Dünya’da yaşam nostaljik bir hikaye olarak kalacak demişsin. İyi demişsin de daha uçak biletleri ucuzlayalı 3-5 yıl oldu. Ne zaman kuruyoruz koloniyi, 2437?

Melekler insanlarla beraber göz önünde yaşayacak

angel-listelist
Melek gibi insan dediğimiz kişi bile arkamızı döner dönmez kuyumuzu kazıyor. Herkesin suratından düşen bin parça. Kaç yıldır bineriz ne metroda ne metrobüste iki melek görmüşlüğümüz de yok… Nerdeler abi, onlarda mı kuzey ülkelerinde?

Din bitecek

din bitecek
Papa öldürülecek, dinler savaşı başlayacak, ilahi dinler son bulacak demişsin. Mübarek ayda adamın ağzını açtırma diyorum sana.

Kahin değil felaket tellalı

felaket
Bir virüs, Afrika’dan hızla yayılacak ve 2015 yılında 1 milyar insan uykusuzluk çekecek, hiç uyku uyunamayacak diye buyurmuşsun. Stephen King’ten uyarlanan filmin senaristi ve yönetmeni Alejandro Amenábar, diyelim de tam olsun. Nedir dedecim? Neden hep patlama, felaket? Bi kere de de ki, kaymak gibi yaşayacaksınız de, Şimdiki Osmanlı’nın olduğu yerde Türkiye diye bi yer var de, insanları çok mutlu olacak de. Halkı kutuplaştıranlar ettiğini bulacak de. Hep virüs, hep bela, çok negatifsin ama…

Yabancı dil diye bir şey kalmayacak

english
Anadolu Liseleri kapanacak dese tuttururdu; ama kastettiği başka bir şey. Dünya tek dil konuşacak gibi bir noktadan girmiş olaya. Ayrıca bu kehaneti, bir çeviri makinesi tüm dilleri çevirecek diye yorumlayıp bunu google translate’e bağlayanlar da var. Biz memleket meydanlarında “İngilizce öğrenmek ister misiniz” diyerek broşürle önümüze atlayan gençler olmadan huzurla yürüyemeyiz Nosti. Ayrıca google’ın yaptığı çeviriyle senin kehanetler birbirine pek benziyor, ikinizin durum da çok chicken translate.

Dünya ekonomisi çökecek

bank
Yapma ya? Akp’nin cumhurbaşkanı adayı da Recep Tayyip Erdoğan! Bu büyük gizemi de kesin bilmişsindir sen, hınzır…

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.