HİNT MUTFAĞI – KUZU BİRYANİ – INDIAN LAMB BIRYANI

TAYVAN TAİPEİ’DE BİR GÜN NASIL GEÇER- SOKAKLARIN TEMİZLİĞİ GÖRÜLMEYE DEĞER

(Pekin) Çin’de Yaşamak, Minik Çinliler Türkiye tanıtımında Halay Çekiyor, Ufkum ile VLOG

ÇİNDE İNANILMAZ BİR GÜN VLOG HAYRED-ÇİN YEMEKLERİ VE GECE HAYATI

Osmanlı Minyatürlerine Hollywood Aksiyonu Veren Türk Tasarımcıdan 9 Tarihsel Afiş

ORTAYA KARIŞIK Nisan 5, 2016
491

Mayıs ayında Kaptan Amerika’nın yeni filmi vizyona girecekken yayınlanan fragmanlar ve afişler heyecan yaratmaya yetti. Yeni filmi neredeyse üçüncü Avengers filmi sayılabilecek Kaptan Amerika’nın takımında sürpriz yok. Hepsinin Kaptan’la beraber savaşmasını beklediğimiz bu kahramanları inceledik. İşte Kaptan’ın da yer aldığı 6 kişilik takım.

Kaptan Amerika

KAPTANAMERIKA_CapAmer FikriSinema

Marvel’in sinema evrenine 2011 yılında katılan Kaptan aynı zamanda bu evrenin merkezi de oldu. 2012 ve 2015 yıllarında vizyona giren Avengers filmlerinde izleyiciler tarafından en çok sevilen karakter olmasa da filmlerin onun üzerine kurulduğu ve ekibi onun yönettiğini söylemek doğru olur. Mayıs ayında vizyona girecek olan Kaptan Amerika’nın yeni filmi de üçüncü Avengers filmi olarak adlandırılabilir. Kendi filmine diğer süper kahramanları konuk eden Kaptan fikir ayrılıkları yaşadığı ekip üyelikleriyle büyük bir savaşa girecek. Filmin adının Avengers değil Kaptan Amerika olması acaba Marvel iyi adam olarak Chris Evans’ın canlandırdığı Kaptan’ı gösterip taraf mı tutuyor sorusunu akıllara getiriyor. Bu Demir Adam sevenleri pek memnun etmeyecek bir gelişme olacaktır elbette ama cevabını filmi izleyince göreceğiz.

Hawkeye

KAPTANAMERIKA_Hawkeye FikriSinema

İlk kez Thor’un 2011 yılında vizyona giren “solo” filminde karşılaştık Hawkeye ile. Sinemaya Legolas’la kazandırılan “şekilli” ok atan ve attığını vuran karizma karakter bir adam ileriye taşınarak Hawkeye oluşturulmuş. Marvel sinema evreninde yer aldığı hiçbir filmde ön planda olmayan, kendi hikayesinin anlatıldığı “solo” bir filme de sahip olmayan ama her zaman iş bitirici olarak karşımıza çıkan Jeremy Renner’ın canlandırdığı Hawkeye sinema evrenindeki en yakın dostu Black Widow ile ilk kez karşı karşıya gelecek. Onların hikayelerinin de konu edileceğini düşündüğümüz Kaptan Amerika filminde Hawkeye taraf olarak Kaptan Amerika’yı seçmiş durumda.

Ant-Man

KAPTANAMERIKA_AntMan FikriSinema

Marvel’in yarattığı dünyada (diğer yapımcıların yaptığı filmler dahil) karakterlerin mizahi yönü çok ön plana çıkartılmamıştı. Sadece Demir Adam’ın üstlendiği mizah işin içinde olmayınca Marvel da bir şeylerin eksik olduğunu anlamış olmalı. Son olarak Deadpool’da neredeyse kara komediye dönüşen mizah Ant-Man karakterinin 2015 yılında vizyona giren filminde de ana unsur olarak kullanıldı. Şu an evrenin en sempatik ve izleyiciler tarafından yeni filmleri merakla beklenen iki karakteri de haliyle Ant-Man ve Deadpool oldu. Paul Ruud’un oyunculuğu ile iyi bir hava yakalayan Ant-Man, ilk kez büyük bir savaşta kendisini gösterecek ve bu savaşta da Kaptan’ın takımında yer alacak.

Falcon

KAPTANAMERIKA_Falcon FikriSinema

Kaptan Amerika’nın takımında yer alacağı çok belli olan ve evrene de Kaptan Amerika’nın 2014 yılında vizyona giren filmiyle dahil olan Falcon, karakter filmi olmayan kahramanlardan biri. Marvel, Falcon’un serideki rolünü Kaptan’ın sağ kolu olarak planlamış durumda. Anthony Mackie’nin canlandırdığı Falcon kötü gün dostu olarak Kaptan’ın gireceği savaşta onun en büyük destekçisi olacak gibi görünüyor.

Scarlet Witch

KAPTANAMERIKA_ScarWitch FikriSinema

Avengers’ın son filminde dağılan ekibin yerine yeni bir ekip oluşturulacağını ve Scarlet Witch’in de bu ekipte olacağını görmüştük. Seriye kötü karakter olarak girdiğini düşündüğümüz Scarlet Witch, başlarına gelenler ve Kaptan’ın desteğiyle “iyi tarafa” geçmişti. Gücünü nasıl kullanacağını anlamaya çalışırken bir yandan dünyayı da anlamaya çalışan Elizabeth Olsen’in canlandırdığı genç Scarlet Witch Kaptan’ın takımında yer alıyor. Ancak ergenlik bunalımları yaşaması ve Kaptan’la birlikte ekibin yaptıklarını sorgulaması da muhtemel senaryolardan.

Winter Soldier

KAPTANAMERIKA_WntrSoldier FikriSinema

Biraz daha anlayışlı olsalar aslında iyi bir takım olabileceklerini kanıtlayan Kaptan ve Demir Adam’ın arasına bir kara kedi gibi giriyor Winter Soldier. Kaptan’ın geçmişteki en iyi arkadaşı Winter Soldier, seriye adını da verdiği bir önceki Kaptan Amerika filmiyle dahil oldu. Henüz kendinde olmayan ve kim olduğunu hatırlamayan Winter Soldier Kaptan’ı öldürmeye çalışırken yeni filmle birlikte aynı takımda yer alacaklar. Kaptan’ın öncelikle Winter Soldier’ın hafızasını düzelteceğini sonra da birlikte Demir Adam’a karşı mücadele edeceklerini düşünüyoruz. Sebastian Stan’in canlandırdığı Winter Soldier’ı insanlıktan çıkartılmış neredeyse bir robot olarak izlediğimiz önceki filme nazaran bu filmde Kaptan’la dostluklarına daha fazla yer verileceğini düşünüyoruz. Eğer Winter Soldier’ı yine suratsız bir adam olarak izlersek kendisine verdiği destek yüzünden Kaptan’ı sevenlerinin bile eleştireceğine eminiz. Umarız Kaptan’ın, Demir Adam’ı karşısına almayı göze almasının sebebi suratsız bir eski dost olmaz.

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.