HİNT MUTFAĞI – KUZU BİRYANİ – INDIAN LAMB BIRYANI

TAYVAN TAİPEİ’DE BİR GÜN NASIL GEÇER- SOKAKLARIN TEMİZLİĞİ GÖRÜLMEYE DEĞER

(Pekin) Çin’de Yaşamak, Minik Çinliler Türkiye tanıtımında Halay Çekiyor, Ufkum ile VLOG

ÇİNDE İNANILMAZ BİR GÜN VLOG HAYRED-ÇİN YEMEKLERİ VE GECE HAYATI

Tırt Bir Yıl Geçirmek İsteyenlerin Yılbaşı Gecesi İzlemesi Gereken 7 Film

ORTAYA KARIŞIK Nisan 5, 2016
583

Yeni yıla herkes öyle çılgın atan ev partilerinde, beş yıldız otellerde sınırsız içkili, yemekli etkinliklerde girecek diye bir kaide yok. En eski geleneğimiz olan PTT (pijama, terlik, televizyon) usulü yeni yıla girecek de olabilirsiniz ya da arkadaşlarınızla, ailenizde evde toplanıp kendinizi filmlere de verebilirsiniz.

Tercihiniz maaile film izlemek ise ve günün anlam ve ehemmiyetine uygun olarak yılbaşı temalı filmleri tercih etmeye karar verdiyseniz işte bizden size hayat kurtaracak bir öneri listesi: YILBAŞI GECESİNDE ASLA İZLENMEYECEK FİLMLER.

Yoksa valla gecenizin boşa gittiğine yanarsınız, biz de buna çok üzülürüz. Zira ne demişler, yeni yıla nasıl girersen öyle geçermiş :/

Açmayın dedeler.

1. Jingle All The Way (Babam Söz Verdi)

Jingle-All-The-Way-Santa-HO-HO-HO
Yılbaşına gülerek, eğlenerek girmek isteyenlerin asla bulaşmamasını dilediğimiz bu klişe filmde Larry isimli bir babanın tüm amacı kızına o çok istediği hediyeyi alabilmek. Ama yaklaşık 90 dakika boyunca akla hayale gelmedik aksilikler olur ve siz de daha yeni yıla girmeden hayattan soğursunuz, aman diyelim. Bir de bunun çok tutmuş gibi ikincisini de çekmişler, ona da şans vermenizi dilemeyiz SantaList olarak.

2. Santa With Muscles (Sarı Dev, Noel Baba)

santa-with-muscles1
Adamlar kaslı Noel Baba diye isim koysun da oradan ekmeğini yesin bizimkinin çevirisi bile tırt yani oradan anlayın. Filmin konusu ise şu: Küçük bir kasaba, kanunsuzluk içinde kıvranırken, kendisinin gerçek Noel Baba olduğunu iddia eden biri çıkagelir. Kısa süre sonra çete üyeleri ve onların başı Frost, kahramanımızdan çekinmeye başlar. Halkın bütün umudu, bu sevimli Noel Baba’ya bağlıdır. Biz yazarken sıkıldık, yine de siz bilirsiniz.

3. A Christmas Story (Yılbaşı Hikayesi)

storychristmas
Bu tırt filmde 9 yaşındaki bir çocuğun ne kadar manyak bir hayal gücüne sahip olabileceğini izliyoruz. Zira henüz 9 yaşında olan Ralphie’nin yılbaşı hediyesi olarak dileği Daisy Brand Red Ryder iki yüz atışlı havalı tüfek. Ancak annesi gözüne zarar vereceğini düşündüğü için bu hediyeye karşı. Ralphie de bu tüfeği eline geçirmenin yollarını bulmaya çalışıyor. Aile toptan manyak. Kaç, kaç.

4. Santa’s Slay (Çılgın Noel Baba)

santa's-slay-screenshot
Korku filmi desek değil, fantastik desek değil, komedi desek hiç değil. Kafanız karışsın istemiyoruz ama hikaye şu: “Noel Baba, Şeytan’ın oğlu, artık insanlara yeni yıl neşesi değil yeni yıl korkusu salmak üzere hazır ! Acayip ama çok sevdiği büyükbabasıyla birlikte Minnesota’da yaşayan 16 yaşındaki Nicolas Yuleson içinse yeni yıl kar kaplı sakin geçmektedir”. Noel, şeytan adedi diyen, şişme noel baba bıçaklayanlar izleyebilir, ona karışmıyoruz.

5. Surviving Christmas

survivivi
İçinde bir ara parasızlıktan her senaryoya evet diyen Ben Affleck’i gördüğümüz film yine beyin hücrelerimizi yakacak bir konuya sahip. Zengin ama çok yalnız bir adam olan Drew “parayla saadet olmaz, yılbaşı hiiiç olmaz” diye parasıyla yeni yılı kutlayacak bir aile tutmaya karar verir. Ve olaylar gelişmez. Nokta.

6. Christmas With The Kranks (Çılgın Yılbaşı)

christmas-with-the-kranks
Çılgın yılbaşı böyleyse bizimki ne yönetmen kardeş? Bir aile düşünün kızlarından uzak bir yılbaşı geçirecekler, bu yüzden yılbaşı gecesini boykot etme kararı alırlar. Ama o da ne? Çapkın kızları gitmiş nişanlı yapmış ve onu ailesiyle tanıştırmak için geri dönüyor. İbretle izlemiyoruz.

7. I’ll Be Home for Christmas (Yılbaşında Evdeyim)


E biz de evdeyiz? Ama böyle heyecanlı bir hayatımız yok çok şükür. Zira filmde ana karakterimiz yılbaşında akşam yemeğine tam vaktinde gelebilirse babası ona son model bir Porsche araba hediye edecektir. Vay arkadaş. Elimiz kanda olsa biz yetişirdik ama işte illa bir aksilikler, şakalar, komiklikler. İşin içinde Disney var diye çok fazla şaapmak istemiyoruz ama bizce Porşunuz yoksa izlemeyin, ya da izleyin siz bilirsiniz.

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.