HİNT MUTFAĞI – KUZU BİRYANİ – INDIAN LAMB BIRYANI

TAYVAN TAİPEİ’DE BİR GÜN NASIL GEÇER- SOKAKLARIN TEMİZLİĞİ GÖRÜLMEYE DEĞER

(Pekin) Çin’de Yaşamak, Minik Çinliler Türkiye tanıtımında Halay Çekiyor, Ufkum ile VLOG

ÇİNDE İNANILMAZ BİR GÜN VLOG HAYRED-ÇİN YEMEKLERİ VE GECE HAYATI

Türk Dizi Tarihinin En Seksi 12 Kadın Karakteri

ORTAYA KARIŞIK Nisan 5, 2016
1.762

Televizyonların en çok izlenen saat dilimlerinde yayınlandıkları için seksapel dozunu iyi ayarlamaları lazım. Bazen bir kıyafet, bir bakış, minik bir dekolte, bazen de sadece bir replikle ekranda iz bırakan Türk dizilerinin en seksi kadın karakterleri… Kime göre seksi neye göre seksi elbette görecelidir, biz genele göre seksi diyelim.

1. Buket Dereoğlu – “Aysu” – Tatlı Kaçıklar

1.buket dereoglu tatli kaciklar
90’lı yıllarda tüm kızlar gizliden onun güzelliğini konuşurken, dönemin genç erkeklerinin de yine onun yüzünden aklı başından gidiyordu. Dizide Aysu karakterini canlandıran Dereoğlu’nun peşinden ayrılmayan isim de tabii ki Mehmet Ali Erbil’di.

2. Beren Saat – “Bihter” – Aşk-ı Memnu

2.beren saat bihter
Bihter saçı, Bihter makyajı, Bihter tokası, çorabı, kemeri, yüzüğü, gözü, kulağı, tırnağı, şeytan tırnağı… Bihter demek, tutkunun adı demek.

3. Ceyda Ateş – “Hande Gezgin” – Adını Feriha Koydum

3.ceyda ates adini feriha
Her “fakir kız zengin oğlan” hikayesinde işin içine en azından bir “başka kadın” girer. Malum oğlan zengin olduğu için çevresinde çokça zengin güzel kız olacaktır. Ceyda Ateş, diziye adım attığı anda Hande karakteriyle dikkatleri üzerine çekmeyi başarmıştı.

4. Meryem Uzerli – “Hürrem” – Muhteşem Yüzyıl

sac1-1d3
Kostümlü dramalarda o şatafatlı kostümlerin içini doldurmak en büyük sorundur. Hürrem, kırık Türkçesi, hırsı ve kendine özgü etkileyiciliğiyle bunu çabucak başardı. Ukrayna’da doğdu, Osmanlılı oldu ve ülkenin kısa sürede en çok konuşulan kadını haline geldi.

5. Wilma Elles – “Caroline”- Öyle Bir Geçer Zaman ki

wilma
Asil bir etkileyicilik, karşı konulmaz bir tarz ve benzersiz bir karizma… Caroline, ekrana çıktığı anda zamanın gerçekten de nasıl geçtiği anlaşılamıyordu.

6. Sanem Çelik – “Yasemin Saylan” – Kara Melek

6.sanem celik
Bakışlarıyla duvarları delen, karalı kırmızılı makyajlarla salınan, dizginlemeyen özgür ruhuyla diğer karakterlerden ayrılan bir farklı kadındı Yasemin. Femme fatale ve manic girl arasında gidip gelen tavırlarıyla daha önce eşine az rastlanır bir resim çiziyordu.

7. Melisa Aslı Pamuk – “Asu” – Kara Sevda

7.Melisa Aslı Pamuk kara sevda
Hollanda doğumlu olan Melisa Aslı Pamuk aynı zamanda Miss Turkey 2011 birincisi. Kainat güzellik yarışmasında da ülkemizi temsil eden oyuncu, ekranların kusursuz güzeli.

8. Hande Ataizi – “Ruhsar”

8. hande ataizi ruhsar
Komedi dizisi olsa da başrolünde Hande Ataizi var. Konu kapanmıştır.

9. Şebnem Dönmez – “Sude” – Medcezir

9.sebnem donmez med cezir
Her dönem, her an, her role o benzersiz tarzıyla imzasını atmayı bilen Şebnem Dönmez listenin olmazsa olmaz ismi.

10.Canan Ergüder – “Gülfem Sipahi” – Güllerin Savaşı

10. canan-erguder
Ortada bir savaş varsa orada mutlaka Gülfem vardır. Etkileyici dekolte kullanımına giriş vol.1 = Canan Ergüder ve Gülfem.

11.Yıldız Kaplan – “Seksi Şempanze” – Tatlı Kaçıklar

11. yeliz yesilmen - seksi sempanze
Tarumar ve Seksi Şempanze ikilisi karikatürize karakterlerin cirit attığı Tatlı Kaçıklar dizisinin en çok beklenen tipleriydi. Neden en çok beklenen olduklarını söylemeye pek de gerek yok.

12. Bonus: Demet Akbağ – Feriştah – Bir Demet Tiyatro

bonus - feristah
“Ve o anda Mükremin kapıda belirdi. Aman Allahım, bir insan ancak bu kadar kapıda belirebilirdi!” gibi akıl yakan fantezilerin, “Edele mülkün temelidir” gibi efsane felsefelerin kadını Feriştah olmadan asla bir en seksiler listesi yapılamaz, yapılmamalı. İşin ucunda balta var, tırsarız

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.