HİNT MUTFAĞI – KUZU BİRYANİ – INDIAN LAMB BIRYANI

TAYVAN TAİPEİ’DE BİR GÜN NASIL GEÇER- SOKAKLARIN TEMİZLİĞİ GÖRÜLMEYE DEĞER

(Pekin) Çin’de Yaşamak, Minik Çinliler Türkiye tanıtımında Halay Çekiyor, Ufkum ile VLOG

ÇİNDE İNANILMAZ BİR GÜN VLOG HAYRED-ÇİN YEMEKLERİ VE GECE HAYATI

Vücudunuzu Komple Teslim Etmek İsteyeceğiniz 18 Dövme Sanatçısı

ORTAYA KARIŞIK Nisan 5, 2016
1.128

Dövme bambaşka bir tutku, başlayanın bırakamadığı, bir tane yaptıranın arkasını muhakkak getirdiği ya da getirmeyi düşündüğü bir olgu.

Biz de hep çirkinlerini gözünüze sokacak değiliz ya, bu kez de dövmenin bir sanat olduğunu bize hatırlatan birbirinden efsane dövme sanatçıları listemizle karşınızdayız.

Valentin Hirsch

Valentin-Hirsch-dovme
Berlin, Almanya
Genellikle hayvan figürleri ile abstrakt geometrik şekilleri bir araya getiren Valentin Hirsch’in stüdyosu Berlin, Neukölln’de yer alıyor. Kendi heyecan duymadığı hiçbir dövmeyi hayata geçirmeyen Valentin’in randevularını eşi düzenliyor ve aylar öncesinden randevu almak gerekiyor.

Peter Aurisch

peter-aurisch-dovme
Berlin, Almanya
Kübizm etkileri taşıyan oldukça orijinal sketch’leri deriye ustalıkla işleyen Peter Aurisch de Berlin’de ikamet eden dövme sanatçılarından. Randevu için yaklaşık 3 aylık bir bekleme süresinden sonra başka kimsede benzerini göremeyeceğiniz bir dövmeniz olabilir.

Xoïl

xoil-dovme
Paris, Fransa
Siyah ve renkli mürekkebi, farklı kalınlık ve karakterdeki çizgileri mükemmel bir kompozisyon haline getiren Xoïl’in stüdyosu Paris’te yer alıyor.

Emrah Özhan

emrah-ozhan-dovme
İstanbul, Türkiye
Geometrik ağırlıklı işlere imza atan dövme sanatçısı Emrah Özhan’ın Dramatik adlı stüdyosu Kadıköy Moda’da yer alıyor.

Stefan Sinclair

Stefan Sinclair-dovme
Auckalnd, Yeni Zelanda
Geleneksel yöntemle tertemiz ve orijinal kompozisyonlara imza atan Stefak Sinclair Auckland’de Two Hands adlı stüdyoda çalışıyor.

Chaim Machlev

Chaim Machlev-dovme
Berlin, Almanya
Dotwork diye bilinen çok ince dövme işçiliğinin en orijinal şekilde hayata geçiren Chaim Machlev’in stüdyosu da Berlin’de yer alıyor. Size, kıvrımlarınıza, vücut şeklinize göre tasarlayacağı dövme randevunuzu almadan önce dövmeyi nerenize yaptıracağınıza karar vermeniz ve o bölgenin bir fotoğrafını mail olarak atmanız gerekiyor. Ona dövme yaptırmasanız bile Instagram hesabını mutlaka takip etmeniz önerilir.

Ien Levin

Ien Levin-dovme
Kiev, Ukrayna
Siyah ve karanlık kompozisyonlar konusunda uzmanlaşan Ien Levin’in Kiev’de yer alan stüdyosunda gerçekleştirdiği işlere göz atmak için sanatçının Pinterest sayfasını takip edebilirsiniz.

David Hale

David Hale-dovme
Atina, Yunanistan
Siyah beyaz ya da bazen kırmızının da dahil olduğu bir bakışta ona ait olduğunu anlayabileceğiniz naif ve romantik dövmeleriyle David Hale, Atina’daki stüdyosundan dünyaca ünlü bir marka yaratmayı başarmış ve illüstrasyon, enstalasyon gibi başka işleri de var.

Musa

musa-dovme
Prag, Çek Cumhuriyeti
Praglı dövme sanatçısının dövmeleri vücut üzerine direkt olarak eskiz yapılmış hissi uyandırıyor.

Ro Rof Rose

Ro Rof Rose-dovme
İstanbul, Türkiye
İstanbullu dövme sanatçısı Rose’un ünü yurt dışına da yayılmış durumda. Şu an New York’ta White Rabbit Studio’da kısa bir süreliğine misafir sanatçı olarak çalışıyor.

Ondrash

Ondrash-dovme
Znojmo, Çek Cumhuriyeti
Stüsyosu Çek Cumhuriyeti’nde yer alan ve sulu boyayla yapılmış gibi işlere imza atan Ondrash’tan randevu almak için Facebook sayfasından iletişim kurmak gerekiyor.

Marius Trubisz

Marius Trubisz-dovme
Wroclaw, Polonya
Canlı renkleri ve ince işçiliğiyle öne çıkan Polonyalı sanatçı ile Facebook üzerinden iletişim kurup randevu almak mümkün.

Sasha Unisex

Sasha Unisex-dovme
St Petersburg, Rusya
Sulu boya ile yapılmış resimleri dövme haline getiren Sasha Unisex’in stüdyosu St Petersburg’da yer alıyor. Instagram hesabını takip etmesi de oldukça keyifli.

Madame Chän

Madame Chan-dovme
Berlin, Almanya
Çok farklı tarzlarda çalışmaları olan Berlinli Madame Chan’den randevu almak çok zor ama mutlaka tarzınıza göre ve orjinal bir dövme sahibi olacağınız garanti.

Dr. Woo

Dr. Woo-dovme
Los Angeles, ABD
Los Angeles’ta tertemiz detayları ve ince işçiliğiyle ün salan Dr Woo’nun Instagram hesabını takip etmenizi öneririz.

Candelaria Carballo

Candelaria Carballo-dovme
Buenos Aires, Arjantin
Arjantinli illüstratör Candelaria Carballo, CANDE ismiyle yaptığı, capcanlı, rengarenk ve tabloya benzer dövmeleriyle tanınıyor. Randevu ve bilgi için Buenos Aires’te yer alan Would Tattoo Art Studio ile iletişime geçmek gerekiyor.

Alexandra Katsan

Alexandra Katsan-dovme
Kiev, Ukrayna
Kiev’deki Tattooed Paradise adlı stüdyoda eşi ile birlikte çalışan Alexandra Katsan yağlı boya tabloya benzeyen dövmeleriyle dikkat çekiyor.

Kenji Alucky

Kenji Alucky-dovme
Hockaido, Japonya
Siyah beyaz mandalalarıyla ünlü Kenji Alucky imzalı bir dövme sahibi olmak için dünyanın öbür ucuna, Japonya’ya uçmak gerekiyor.

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.