HİNT MUTFAĞI – KUZU BİRYANİ – INDIAN LAMB BIRYANI

TAYVAN TAİPEİ’DE BİR GÜN NASIL GEÇER- SOKAKLARIN TEMİZLİĞİ GÖRÜLMEYE DEĞER

(Pekin) Çin’de Yaşamak, Minik Çinliler Türkiye tanıtımında Halay Çekiyor, Ufkum ile VLOG

ÇİNDE İNANILMAZ BİR GÜN VLOG HAYRED-ÇİN YEMEKLERİ VE GECE HAYATI

Yılbaşında Sevdiklerinizi Mutlu Ederken Fayda da Sağlayabileceğiniz Anlamlı Hediyeler

ORTAYA KARIŞIK Nisan 5, 2016
506

Hindi ve kırmızı don meselesi tam olarak başaramadı ama yılbaşında hediye alma olayı hemen hepimizin hayatına girdi sayılır. Aralık ayının ilk haftası geçince yavaştan düşünmeye başlıyoruz; “İş/ sınıf/ ev arkadaşıma ne alsam acaba?” demelere. Her sosyal ortamın ritüeli haline geldi desek, kimse bize “yamuluyorsunuz” demez sanıyoruz. Hal böyle olunca bu dertten muzdarip tüm arkadaşlarımız için parlakça bir fikir geldi aklımıza, bizi bu problemden de alnımızın akıyla çıkaracak bir fikir. Madem yalnızca tüketmek zorunda kaldığımız bir ritüel bu meret, o zaman bunun daha akıllıca bir yolunu deneyebiliriz

WWF’den nesli tehlike altında bir türü evlat edindirme

WWF’den hayvan evlat edinerek, hem Türkiye’deki hem de dünyanın diğer coğrafyalarındaki nesli tükenmekte olan hayvanların bakımına destek olabilirsiniz. Seçtiğiniz bağış tipine göre WWF sizin adınıza hediye sahibi için ‘Özel Gün Sertifikası’ hazırlıyor veya seçtiğiniz hayvanın peluş oyuncağını hediye ediyor.  Hemen buraya tıklayıp değerlendirebilirsiniz mesela…

Futbol sevdalısı arkadaşlarınız için tüm gelirleri LÖSEV’e bağışlanan Ateş Arabaları’nı alabilirsiniz

ates-arabalari-kitap-oldu

NTV Radyonun Sedat Simavi Ödüllü (2014) efsane programının kitaplaştırılmış halidir. Aklınıza sadece spora dair unutulmayan anlar ya da malumatlar geliyor olsa da, Ateş Arabaları tarihten sinemaya; müzikten bilime bir çok hayata dair çok şeyin konuşulduğu bir efsane. GelirlerininLÖSEV‘e bağışlanması ise listemizin vicdandan geçen yanına denk düşüyor.

Geliri ‘OTİZM VAKFI’na  bağışlanacak ‘Biz Varız’

biz-varız

İnsana, insan olarak değer vermek için,

Zamanı yardıma çevirmek için,

Varlığımızla destek olmak için,

Aslolan beraberliği sağlamak için,

Rahat bir gelecek için,

Işık olup aydınlatmak için

Zamanı geldi: BİZ VARIZ!”  Sloganıyla yola çıkan; öykü, şiir ve makalelerin derlendiği kıymetli bir kitap ‘Biz Varız’. Gelirleri ise OTİZM VAKFI‘na gidiyor. Nasıl, sizce de iyi bir hediye değil mi?

2016’da dikili bir “Umut Ağacınız” olsun

TEMAVakfi_YilbasiAgaci-2015-2016

Bu hediye arkadaşınızın çalışma masasını süsleyeceği kadar doğayı da güzelleştirecek. Listemizi oluştururken bize ilham veren TEMA’nın şahane projesi de alınabilecek anlamlı hediyeler arasında elbette.

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.