HİNT MUTFAĞI – KUZU BİRYANİ – INDIAN LAMB BIRYANI

TAYVAN TAİPEİ’DE BİR GÜN NASIL GEÇER- SOKAKLARIN TEMİZLİĞİ GÖRÜLMEYE DEĞER

(Pekin) Çin’de Yaşamak, Minik Çinliler Türkiye tanıtımında Halay Çekiyor, Ufkum ile VLOG

ÇİNDE İNANILMAZ BİR GÜN VLOG HAYRED-ÇİN YEMEKLERİ VE GECE HAYATI

Sırf Yakışıklı Oldukları İçin Bile Şans Vermeniz Gereken 7 Yerli Grup

ORTAYA KARIŞIK Nisan 6, 2016
547
Dünya üzerinde icra edilen en kutsal sanat dallarından biri müzik olsa da bazen bir müzisyene / bir gruba gönül vermek için devreye giren onlarca parametre olabiliyor. Bunlardan en sık karşımıza çıkan ise ergenlik çağlarımızda bazı gruplara veya o grubun herhangi bir üyesine beslenen platonik aşk boyutunda hisler. Annelerimiz, teyzelerimiz Yeşilçam jönlerine aşıktı, ablalarımız ise futbolculara. Son birkaç jenerasyonun yılmadan bıkmadan iç geçirdiği isimler ise rock yıldızları. Bir on yıl falan önce Duman için, Teoman için kalbi atan genç kızlarımızın yeni favorileri Alican Tezerler, Kaan Boşnaklar oldu. Biz de sizin için hem sesi hem müziği hem kendi güzel genç ve yakışıklı gruplarımızdan minik bir derleme sunalım dedik, seçin beğenin alın. Alın derken, mp3’lerini satın alın ki destek olun <3

The Away Days


Genç grubun ne yaptığı müzik, ne de görüntüleri hiç buradan değil. Her zaman İngiliz olmakla karıştırılan grup esasında has İstanbullu. Tame Impala, Foals seviyorsanız onları da çok seveceksiniz.

Son Feci Bisiklet


Enteresan isimli grup furyasından hayatımıza giren Ankaralı grubu sanırsak çok da anlatmaya gerek yok, halihazırda genç kızların sevgilisi oldular bile.

Astrofella


Yerli müzik dinleyen kulakların çok da alışık olmadığı bir tarza sahip gruba bir şans verin, çok seveceksiniz. Analog enstrümanlarla atmosferik ve elektronik bir tınıları var.

Men With A Plan


Dans etmeyi, elektronik müziği seviyorsanız gönlünüzü kaptıracağınız gruplardan biri. Elektronik müzik prodüksiyonunda ülkenin ilk örneklerinden.

Biz


Sakin gitar melodileri ve akılda kalıcı şarkı sözleriyle yerli Coldplay olarak adlandırılıyorlar, ki hak da ediyorlar.

Mind Shifter


Daft Punk’ın Tron filmi için hazırladığı soundtrack albümünü hatırlıyor musunuz? Karşınızda o albümün yerli malı yurdun malı herkes onu kullanmalı versiyonu var.

Bubituzak


Çilekeş’ten hatırlayacağınız Ali ve Görkem’in son projesi olan grup aynı zamanda Gaye Su Akyol’un da ekibi. Alaturka rock arayışınız varsa size ilaç gibi gelecek.

Etiketler: , ,
Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.