HİNT MUTFAĞI – KUZU BİRYANİ – INDIAN LAMB BIRYANI

TAYVAN TAİPEİ’DE BİR GÜN NASIL GEÇER- SOKAKLARIN TEMİZLİĞİ GÖRÜLMEYE DEĞER

(Pekin) Çin’de Yaşamak, Minik Çinliler Türkiye tanıtımında Halay Çekiyor, Ufkum ile VLOG

ÇİNDE İNANILMAZ BİR GÜN VLOG HAYRED-ÇİN YEMEKLERİ VE GECE HAYATI

En Objektif İnsana Bile Gizliden Gizliye Taraf Tutturmayı Başarmış Medyatik İkililer

ORTAYA KARIŞIK Nisan 6, 2016
966

Fanatizm sahalarda görmeye alışkın olduğumuz, bir grup insanı bıçak gibi ortadan ikiye bölebilen sihirli bir güç. Spor takımlarının, dizilerin ve markaların en büyük güç kaynağı kendilerine yarattığı fanatik kitle. Çoğu zaman planlanmış stratejiler ya da somut amaçlar uğruna yaratılan fanatizm bazen de taraf tutma içgüdülerimizin biz ne olduğunu bile anlamadan harekete geçmesiyle ortaya çıkabiliyor.

İtiraf edelim: Listedeki ikililerden en az biri – onların aralarında olup bitenin bizimle hiçbir alakası olmadığını bile bile- sizde de gizliden gizliye taraf tutma isteği doğuruyor.

İşte kimi zaman bireysel şöhretlerinin bile önüne geçen kavga ve sevdalarıyla magazin tarihine adlarını kazımış 13 medyatik ikili.

1. Banu Alkan – Oya Aydoğan

medyatik1. oya-banu
İkilinin arasındaki tartışma 1976 yılına dayanıyor. Ses Mecmua‘sının yaptığı güzellik yarışmasının finalistleri arasına kalan iki isim yarışmanın sonucu hakkında hala hemfikir olmuş değiller. Oya Aydoğan kendisinin yarışmada birinci Banu Alkan’ınsa dördüncü olduğunu iddia ediyor. Banu Alkan ise yarışmadan çekildiğini ve bu yüzden dereceye girmediğini. İkilinin arasındaki çekişme paralel evrenlerde farklı güzellik yarışmalarına katıldıklarını kabul etmedikleri takdirde çözülecek gibi durmuyor.

2. Gülben Ergen – Hülya Avşar

medyatik2. hülya gülben
Birinci belli ikinci kim?”
-Hülya Avşar
Pek yakında atasözleri ve deyimler sözlüklerinde yerini alacak derecede popülerlik kazanmış sözü, Hülya Avşar’ın adını tartışmalarla gündeme oturtmaktaki başarısını tescilliyor. Hülya Avşar’ın onlarca ünlüyle yaptığı tartışmalara göre, Hülya Avşar Türkiye’nin en ünlüsü, en güzeli ve en zekisi. Bir zamanlar Türkiye gündeminin demirbaşı olmuş tartışmalarıyla Hülya Avşar ve Gülben Ergen Türkiye’nin en çok konuşulan medyatik ikililerinden biri olma ünvanını paylaşıyor.

3. Petek Dinçöz – Nez

medyatik3. petek-nez
“Sakın sakın sakın ha, you’re just foolish casanova”
-Anonim
Bildiğimiz kadarıyla aralarında tartışma dahi bulunmayan ikilinin yarattığı kutuplaşmanın sebebi pek de bilinmiyor. 2000’li yılların başlarında özellikle genç kitleyi hedef alan bu fanatizm salgınında galip gelen isim tabii ki de sizin aklınızdan geçen…..

4. Sevda Demirel – Hande Ataizi

medyatik4.hande-sevda
Ne dedin sen? Ne dedin?”
-Sevda Demirel

Sevda Demirel’in tam da “çok güzel bir aşk şarkısı” söyleyecekken karar değiştirip Hande Ataizi’ne attığı tokatın sesi hala Türk halkının kulaklarında çınlıyor. Attığı tokatla kötü bir üne sahip olsa da Sevda Demirel’in tokat esnasındaki meşhur sözü de nesilden nesile aktarılacak anlam(sızlığ)a sahip.

5. Tülin – Caner

medyatik5. tülin-caner
Tülin ile Caner “aşk” larıyla milyonları ekranlara bağlayan isimler arasındaydı. Aşkın, tutkunun, ihtirasın ekran yüzü olan ikilinin sevdası zamanın popüler şovlarından “Biz Evleniyoruz” programında başladı. Kafasında kırdığı bardakla aşkın bünyeye zarar verebileceğinin en somut kanıtını televizyon dünyasına gösteren Caner ve “Türkiye’nin Gelini” Tülin’in serüvenleri maalesef mutlu sonla bitmedi.

6. Firdevs – Abidin

medyatik6. firdevs abidin
Bir zamanlar Tarkan’ın tahtını sallayacağı düşünülen Abidin, en güçlü rakibi olan Firdevs’e beslediği karşılıksız duygularla Türk halkını karmaşık hislere boğmuştu. Türk halkı, canlı yayında aşkını ilan edip Firdevs’ten karşılık alamayan Abidin hakkında sessizlik yemini etmişçesine suskunluğunu sürdürüyor.

7. Semra Kaynana – Sinem

medyatik7. semra-sinem
Fizik dünyası için Albert Einstein neyse kaynanalar için de Semra Kaynana oydu… İkilinin arasındaki fay hattından daha gergin tartışma milyonların ekrana kilitlemişti.

8. Filozof Eray – Çılgın Çocuk Melih

medyatik8. melih-eray
“Melihçi misin, Eraycı mı?”
-Anonim

9. Yıldız Tilbe – İbrahim Tatlıses

medyatik9. ibo-yıldız
İbrahim Tatlıses, Yıldız Tilbe’yi “kadın satıcılarının” elinden aldığını iddia ediyordu. Yıldız Tilbe ise bu fırtınalı tartışmanın girdabına magazin muhabiri Seyhan Soylu’yu da katarak tartışmanın Türk magazin tarihindeki yerini perçinlemişti. İkili arasındaki kavga Türk argosuna giriş seviyesinde ders olarak okutulacak zenginlikte küfürler içeriyordu.

10. Seda Sayan – Erol Köse

medyatik10. seda-erol
Seda Sayan’ın uygunsuz fotoğraflarını Twitter üzerinden paylaşan Erol Köse, televizyon tarihinin gelmiş geçmiş en uzun monoloğuna sebebiyet vereceğini bilmiyordu. Erol Köse’ye hitaben bir buçuk saat boyunca aralıksız konuştuğu televizyon programıyla efsane olan Seda Sayan, gündelik tartışma dilini zenginleştirmekle kalmayıp internette fenomen olmuş birçok videoya da ilham oldu.

11. Beyazıt Öztürk – Okan Bayülgen

medyatik11. beyaz okan
2000’li yılların başında cumartesi gecesi “Zaga Gecesi” cuma gecesiyse “Beyaz Show Gecesi” olarak görülürdü. Zamanında aynı kanalda program yapan ikili arasındaki istemsiz kutuplaşma günümüze kadar boyut değiştirerek devam etti.

12. Ajda Pekkan – Bülent Ersoy

medyatik12. bülent-ajda
Biri Süperstar diğeri Diva… Devlerin çatışması iddialara göre 1976 yılında Bülent Ersoy’un Ajda Pekkan’a attığı tokatla başlamış. Kavgalarıyla 40 yıl sonra yeniden gündeme oturan ikilinin arasındaki gerilim Ajda Pekkan’ın Bülent Ersoy’u görüp selam vermemesi üzerine Bülent Ersoy’un ona hödük ve ucube demesiyle yeniden alevlendi.

13. Demet Akalın – Hande Yener

medyatik13. demet-hande
Türkiye’nin en “atarlı” kadını ünvanını yıllardır layığıyla taşıyan Demet Akalın, yakın zamanda oklarını Hande Yener’e çevirmişti. Müzik dünyasına adım attıkları ilk günden beri birbirleriyle kıyaslanan ikili, Türk halkını taraf seçmeye zorlayan isimler arasında.

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.