HİNT MUTFAĞI – KUZU BİRYANİ – INDIAN LAMB BIRYANI

TAYVAN TAİPEİ’DE BİR GÜN NASIL GEÇER- SOKAKLARIN TEMİZLİĞİ GÖRÜLMEYE DEĞER

(Pekin) Çin’de Yaşamak, Minik Çinliler Türkiye tanıtımında Halay Çekiyor, Ufkum ile VLOG

ÇİNDE İNANILMAZ BİR GÜN VLOG HAYRED-ÇİN YEMEKLERİ VE GECE HAYATI

Müzik Denen İlletten Soğutan 9 Film Sahnesi

ORTAYA KARIŞIK Nisan 6, 2016
600

Mevzumuzun konusu, insanı özendiren havaalanı etkisiyle aynı. Nasıl havaalanlarında bir simite 6 lira verebiliyoruz ve bu bir ilüzyon ise bu da aynı. Ya da bir filmde “Ulan New York’a mı gitsek” diyoruz, bu da aynı hesap. Bu filmlerin bu sahneleri, çoğu zaman bizi enstruman çalmaya itiyor. Nasıl iyi ve güzel çalıyorlarsa, tabi ki sinematografi!, bizim de çalasımız geliyor, koşarayak o enstrumana koşuyoruz. Bu muhteşem ve hırsşinas sahnelerin bir kaçını size derleyelim dedik. Afiyet olsun.

Whiplash – Fuck You, değil Caravan!

Şunu peşin peşin şuraya bırakalım, hepimiz uzun süre bununla vapurda metrobüste ritm tuttuk tamam, Hepimiz intikam aldık tamam, lan hepimiz davulcuyuz tamam!

Scott Pilgrim vs The Pedaldan Çıkan Goril

Michael Cera’ya göre, bir akustik gitar çalan herkes, Indie filmlerin şahı olabilir. Bizce de olabilir, bu film içimizdeki Garage Band kurma arzusunu şahlandırıyor.

Blues Brothers – Mapushane

İşte dananın kuyruğu bu filmle, bu sahneyle koptu arkadaşlar. Kaçımız acaba gözlüğü takıp da “Anne beni Blues kursuna gönder!” diye koşmadık evde?

Back to the Future – Sezerciğin annesi babasını seviyor

Gerçekten, alıyor eline sazını Marty ve vuruyor teline. Gitar öğrenin diyor, annenizle babanızın kozmotik varoluşunu garantiye almanıza ve kendi mevcudiyetinizi sağlama almanıza yardım edebilir!

Crossroads – Steve Vai Gitar.zip

LimeWire zamanları, gitar ile ulaşabileceğiniz tek kaynak buydu neredeyse ve filmin kendisi zaten yalandı. Çok çocuğun elini yaktı, çok çocuğu gitar tellerine mahkum etti zalım Vai.

Vavien – Çok içige atıyon, atma.

Yer yer rakıya da özendirse, bu sahnenin sonunda “lan kaç para bir bağlama?” diye niyetlenmeyeniniz azdır bizce. Settar Tanrıöğen’e sevgiyle.

Ray – Bi kafa atarım Jack

Jamie Foxx’un muhteşem Ray oluşu ve bu sahne. Tam bir “Anne bana piyano al ne gitarı ya ağlarım!” deme durumunu canlandırıyor. Alın.

Yes Man – Munchausen by Proxy


Tamam biraz fake attık, kabul ediyoruz. Zooey Deschanel yoksa elinizin altında, bu dijital karmaşa kafa yorabilir. Ama gene de bir nebze Indie’liği zorlamak gelmedi mi içinizden? Yok mu? Peki.

Scrubs – Piyonlar, assemble

Konuşmaktan tırsan avukatımız Teddy Buckland, bir enstruman çalmıyor, onun yerine insan ihtiva ediyor. Acapella grubuyla aşık olduğu kadına açılan abimiz, aynı anda hep içimize Ukulele, hem de vokal tekniği aşılıyor.

Bonus: Hababam Sınıfı – Haydi şimdi bütün eller Halaya


Tutamadık kendimizi.

Etiketler: , ,
Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.