HİNT MUTFAĞI – KUZU BİRYANİ – INDIAN LAMB BIRYANI

TAYVAN TAİPEİ’DE BİR GÜN NASIL GEÇER- SOKAKLARIN TEMİZLİĞİ GÖRÜLMEYE DEĞER

(Pekin) Çin’de Yaşamak, Minik Çinliler Türkiye tanıtımında Halay Çekiyor, Ufkum ile VLOG

ÇİNDE İNANILMAZ BİR GÜN VLOG HAYRED-ÇİN YEMEKLERİ VE GECE HAYATI

Türk Dizilerinde Üçkağıtçılığın Bayrak Tutan 11 Karakteri

ORTAYA KARIŞIK Nisan 6, 2016
2.265

Bu listeyi hazırlarken hafızamızı epey zorlamak durumunda kaldık. Bunun nedeni, Türk dizilerinin genelinde ortalığı karıştıran, alavere dalavere işlerde master yapıp hafızamıza giren pek çok dizi karakterinin olmasıydı. Hal böyle de olunca hak geçmemesi adına ince eleyip sık dokuduk, yiğidi öldür hakkını ver sözünden yola çıkarak dizilerimizin en üçkağıtçı karakterlerini listeledik. Bakalım kimler kimler varmış.

1. Tak Tak Sedat (Bizimkiler)

tak-tak-sedat-listelist
Salih Kalyon’nun canlandırdığı, bir zamanların efsane dizisi Bizimkiler’in ”sayın abicim” demesiyle nam salmış dolandırıcı karakteri.

2. Cengiz (Ekmek Teknesi)

cengiz-ekmek-teknesi-listelist
Ekmek Teknesi’nin Cengiz’ini Peker Açıkalın canlandırmaktaydı. Ailenin yancısı, Kirli’nin ekürisi olan Cengiz, atasözlerini ve deyimleri bozuk kullanma konusunda üstün başarıya sahipti.

3. Beter Ali (Cennet Mahallesi)

beter-ali-listelist
Ömrü, en büyük aşkı Pembe’yi tongaya düşürüp Ferhat ile Sultan’ı evlendirme çabasıyla geçen, kılıktan kılığa giren Beter Ali’yi Özkan Uğur oynamaktaydı.

4. Zabıta İrfan (Bir Demet Tiyatro)

zabita-irfan-listelist
Mükremin Abi’nin vampir lakabı taktığı Zabıta İrfan, Bir Demet Tiyatro’nun en sevilmeyen karakterlerinden biri olup İrfan’ı Engin Günaydın canlandırmıştı. Bakkaldan alıp parasını vermedikleriyle üç kağıtçılık listemize üst sıralardan giriş yapmıştır.

5. Hallederiz Kadir (En Son Babalar Duyar)

hallederiz-kadir-listelist
Levent Ülgen’in artık ne yapsa da fayda etmeyerek üzerine yapışan, ”hallederiz” lafını hayatının mottosu olarak kullanan karakter. Nabza göre şerbetçidir, uçan kuşa borcu vardır.

6. Feridun Bitir (Ayrılsak da Beraberiz)

feridun-bitir-listelist
Her sektörün aranan adamı, Bitir Şirketler Grubu’nun sahibi Feridun Bitir, dizinin en bomba karakterlerinden biriydi. ”Yırttık abicim yırttık” sözüyle aklımızda kalan, Dijital Binali’nin nam-ı değer ”yer elması” rolünü Necmi Yapıcı oynamaktaydı.

7. Minibüsçü Rüstem (Cennet Mahallesi)

minibuscu-rustem-listelist
Her güzel bitecek olan hikayenin sonunda ortaya çıkan kötü adam Rüstem’i, Melih Çardak oynamaktaydı. Sultan’a olan aşkından her türlü sahtekarlığa, kurnazlığa niyet ederdi.

8. Burhan Altıntop (Avrupa Yakası)

altintop-listelist
Bugün sorsalar çoğumuzun en çok sevdiği dizi karakteri olarak kafadan ilk söyleyeceğimiz isim olan, Tokatlı Nişantaşı çocuğu Burhan Altıntop, Avrupa Yakası’nın dinamosuydu. Engin Günaydın’ın oynayıp, replikleri, kurnazlığı ve uyanıklığı, yaptığı yakıştırmalar ile özlettiği karakter.

9. Cevahir (Geniş Aile)

cevo-genis-aile-listelist
Dilimize saymakla bitmeyecek tabiri pelesenk yapan Cevahir daha doğrusu nam-ı değer Cevo’nun uzatmalı aşkı Şükufe için yapmayacağı üçkağıt yoktu. Ufuk Özkan rolüyle efsaneleşmiştir.

10. Koyu Bilal (Geniş Aile)

bilal-genis-aile-listelist
Bir diğer üçkağıtçı Cevahir’le girdikleri Şükufe yarışından ağır yaralı olarak çıkan Bilal’i, Fırat Tanış canlandırmaktaydı.

11. Sinan (Akasya Durağı)

sinan-akasya-duragi-listelist
Sivil hayatta Levent Ülgen çok dürüst, tertemiz bir insan olabilir ama kendisi oynadığı rollerin hakkını öyle verdi ki üçkağıtçı sorsalar adresini verecek hale geldik. Sen çok yaşa Levent Ülgen!

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.