HİNT MUTFAĞI – KUZU BİRYANİ – INDIAN LAMB BIRYANI

TAYVAN TAİPEİ’DE BİR GÜN NASIL GEÇER- SOKAKLARIN TEMİZLİĞİ GÖRÜLMEYE DEĞER

(Pekin) Çin’de Yaşamak, Minik Çinliler Türkiye tanıtımında Halay Çekiyor, Ufkum ile VLOG

ÇİNDE İNANILMAZ BİR GÜN VLOG HAYRED-ÇİN YEMEKLERİ VE GECE HAYATI

Dağınık İnsanların Daha Sempatik Olduğunu Kanıtlayan 13 Sevecen Madde

ORTAYA KARIŞIK Nisan 9, 2016
658

Sosyal normlara aykırı olsa da dağınık olmak aslında bir yaşam biçimidir ve bu insanlar düzenli insanlara göre daha sıcak kanlıdır. Böyle olmasının da doğru olan birçok sebebi var.

İşte dağınık insanların diğer insanlara göre daha sevecen olduğunu gösteren 13 madde:

1. Dağınık insanlar diğerlerine göre daha hoşgörülüdür


Düzenli ve ‘normal’ insanlardan sürekli laf yedikleri için, empati duyguları daha gelişmiştir. Birilerinin devamlı olarak sizin odanız ve yaşam şeklinizle ilgili dalga geçtiğini düşünün. Bu durum dağınık insanların, dışlanmış diğer insanlara daha hoşgörüyle yaklaşmalarına sebep olur.

2. Küçük şeylere sinirlenmezler


Dağınık biri halıya bir şey döküldüğünde çok kafaya takmaz. Çünkü bu gibi küçük durumlarda stres yapmasının gereksiz olduğunu bilir. O aslında sadece bir halıdır, üzülmeye değecek bir şey değil. Çünkü dağınık insanlar onlar için asıl önemli olan şeyin ne olduğunu bilir.

3. Sizin için etrafı toplamaları, size kendinizi önemli hissettirmelidir


Dağınık bir kişinin sizin için etrafı toplaması, size duyduğu saygı ve sevgiyi gösterir. Bir süre sonra tekrar dağınık olmaya başlarsa, bu da artık sizin yanınızda rahat hissettiğinin işaretidir.

4. Daha yaratıcıdırlar


Odasında oturan bir sanatçı hayal etmeye çalışsanız, büyük ihtimalle odayı dağınık bir şekilde hayal edersiniz. Bu durum dünyanın farklı yerlerindeki insanlar için de böyledir. Minnesota Üniversitesi’nden psikolog Kathleen Vohs’un yaptığı bir çalışma bu savımızı destekler nitelikte.

5. Diğer insanların dağınık olmasına aldırmazlar


Dağınık birisi, bir arkadaşının evine gittiğinde ortalığın ne kadar dağınık olduğu hakkında şikayet etmez. Çünkü bu durum onu rahatsız etmez. Hatta başkalarının kendi evinde dağınıklık yapmasına bile izin verir.

6. Onları utandırmak güçtür


Dağınık insanlar eleştirilmeye alışık oldukları için topluluk önünde bulunmak onları çok rahatsız etmez. Elbette utanmanın ne olduğunu iyi bilirler ama çoğu zaman onları utandıracak durumun üstesinden nasıl gelebileceklerini bulurlar.

7. Odalarındaki her şey bir amaç için oradadır


Ne kadar belli etmeseler de, dağınık insanlar da odalarını kendilerince dekore eder. Odadaki her türlü ıvırı zıvırın ya bir anısı vardır ya da ileride doğacak bir ihtiyacı karşılaması için orada bırakılmıştır.

8. Evlerine gittiğinizde daha rahat hissedersiniz


Her evin kendine özgü kuralları olsa da, bunların en esnek olduğu yerler dağınık insanların evidir. Başka bir evde “Ayağımı nereye uzatsam, montumu nereye assam?” diye düşünmekten bir türlü rahata edemezsiniz.

9. Onca dağınıklığın arasında aradıkları şeyi bulmaları etkileyicidir


Oda savaş alanı gibi olsa da dağınık insanlar aradıkları şeyi rahatça bulabilir. Aradıkları şeyin nerede olduğunu bilmeseler bile, neyi nereye bırakabileceklerini iyi bilirler.

10. Kusurlar onları rahatsız etmez


Dağınık insanların çoğu mükemmeliyetçi olmaz. Bu yüzden kusurlarla karşılaştıklarında rahatsızlık hissetmezler. Her şeyi olduğu gibi kabul eder ve karşılarındakini değiştirmeye zorlamazlar.

11. Düzenli insanlara iyi hissettirirler


Dağınık insanların aksine, düzenli olmaktan hoşlanan ve mutlu olan insanlar da vardır. Düzenli insanlar dağınık bir oda gördüklerinde hallerine şükreder ve mutlu olurlar. Çünkü dağınık yaşamanın onlar için uygun olmadığına tekrar şahit olurlar.

12. Daha hızlı hazırlanırlar


Bir yere gitmek için hızlıca hazırlanmaya çalıştığınızda dolabınızın düzenli olması size hız katmaz. Sizi asıl hızlandıracak olan şey karar verebilmektir. Dağınık insanlar da kafaya çok fazla şey takmadıkları için, hızlıca hazırlanıp dışarı çıkabilirler.

13. Hallerinden son derece mutludurlar


Etrafındaki herkes dağınık birine düzenli olması için hayat dersi verir. Hatta dağınık olmayı pis olmakla özdeşleştirir. Ama pasaklı olmakla dağınık olmak arasında fark var. Onca baskıya rağmen bir insan hala dağınık yaşıyorsa bu onun yaşam biçimi demek ki. Belki de insanlar onu rahat bırakmalı! Sonuçta şu şu şekil giyinir bu bu şekil, buna kimse karışamaz.

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.