HİNT MUTFAĞI – KUZU BİRYANİ – INDIAN LAMB BIRYANI

TAYVAN TAİPEİ’DE BİR GÜN NASIL GEÇER- SOKAKLARIN TEMİZLİĞİ GÖRÜLMEYE DEĞER

(Pekin) Çin’de Yaşamak, Minik Çinliler Türkiye tanıtımında Halay Çekiyor, Ufkum ile VLOG

ÇİNDE İNANILMAZ BİR GÜN VLOG HAYRED-ÇİN YEMEKLERİ VE GECE HAYATI

Paylaştığı Çarpıcı Fotoğrafla Panik Atağın Karanlık Gerçeğini Onbinlere Gösteren Kadın

ORTAYA KARIŞIK Nisan 16, 2016
1.335

İngiltere’de yaşayan 22 yaşındaki Amber Smith yıllardır panik atak hastalığıyla mücadele ediyor. Amber’ın kısa süre önce sosyal medyadan paylaştığı fotoğraf, bu hastalığın insan hayatını nasıl etkileyebileceğini çarpıcı bir şekilde gözler önüne sermiş. Amber bu paylaşımda, sıradan gündelik bir fotoğrafını ve atak geçirdikten sonra çektiği fotoğrafını alt alta koyarak yayınlamış.

Amber’ın paylaştığı fotoğrafın altına yazdığı not ise yüreklere dokunuyor:

“2016 yılında hala insanların mental hastalıklar hakkında önyargılara sahip olmasından bıktım. Birçok insanın bu konuda eğitimsiz ve yargılayıcı olması midemi bulandırıyor.
3 kişiden birinin hayatının bir döneminde mental hastalık yaşadığını söylüyorlar. Bu sayı ne kadar fazla farkında mısınız? Anksiyete ve depresyonla yıllardır mücadele ediyorum ve insanların bana söyledikleri; ‘Başa çıkabilirsin’, ‘İlaç almaya ihtiyacın yok, daha mutlu olmaya çalış.’ “Böyle şeyleri kafaya takmak için çok gençsin.”
Küçük beyinlerinizle yaptığınız yorumlardan bıktım, dışarıdan iyi gibi görünüyor oluşum, beynimdeki canavarla her gün uğraşmadığım anlamına gelmiyor.
Birisi bana ciddi ciddi şunları söylemişti: ‘Anksiyete ve depresyonda olmak için çok genç değil misin? Bu yaşta depresyona girecek ne olabilir?’ Sadece vaov diyebiliyorum!
Ben güçlü bir insanım, herkes kadar benim de eksikliklerim var ama iyi olacağım. Mükemmel bir ailem, arkadaşlarım var, bana olan destekleri ve sabırları için her gün şükrediyorum.
Aynı durumda olan başkaları da lütfen sessizlik içinde acı çekmesin. Etrafta destek alabilecekleri birçok seçenek var. Yardım istemekten korkmasınlar.
Başkalarına zulmetmeyin, aşağılamayın, ve en zoru bu olabilir ama insanları yargılamayın. Hepimiz yaş, ırk, din, sosyal statü ya da meslekten bağımsız olarak, önce insanız. O yüzden birini yıkmak yerine onu ayağa kaldırın.
Hepinizi seviyorum.☮ ❤

NOT: Lütfen bunu paylaşmaktan korkmayın, daha fazla farkındalığa ihtiyaç var. Ne kadar çok insan farkında olursa o kadar daha az kişi sessizce acı çeker.”

Fotoğrafın altına yazdığı etkileyici notla birlikte binlerce insana ulaşmayı başarmış. Biz de Amber’ın ilham veren mesajını ve panik atak gerçeğini daha fazla kişiye ulaştırmak istedik.

1. Amber Smith İngiltere’de yaşayan 22 yaşında bir genç kadın. 16 yaşından beri panik atak hastalığıyla mücadele ediyor. Ama hastalığına teşhis konulalı sadece 3 yıl olmuş

amber_smith

2. Amber yıllardır bu hastalığın yol açtığı stres ve kalp çarpıntıları için bir tedavi aramış ya da etkilerini azaltabilmek için uğraşmış

enhanced-31851-1460408014-1

3. 3 Nisan günü Amber Facebook’ta bu fotoğrafı paylaştı

once_sonra
Paylaşımın altına ise şöyle yazmış; “Bunu neden yapıyorum Tanrı bilir, ama insanların biraz gerçekliğe ihtiyacı var.”
“Üstteki fotoğrafım genelde sosyal medyadan insanlara gösterdiğim halim. Alttaki ise bu akşam geçirdiğim panik atağın hemen ardından çektiğim fotoğraf; ki bu da insanların görmediği ama benim için normal olan bir tarafım.”

4. Fotoğrafı yayınladıktan sonra 13.000’den fazla paylaşım almış. Ve sosyal medyada birçok kişi Amber’ı dürüstlüğünden ve cesaretinden dolayı övgülere boğmuş

edit-20698-1460404714-11
Yorumlardan bazıları:
-Böyle bir paylaşımda bulunmak hiç kolay olmamıştır. Umarım artık iyisindir. Sen çok güçlü birisin.
-Umarım iyisindir, çok cesurca bir paylaşım.

5. Ardından Amber binlerce olumlu karşılık aldığını söylüyor. Ve daha da iyisi, birçok insan bu paylaşımdan ilham alarak yardım almaya karar vermiş

enhanced-15627-1460404598-1

6. “Tek istediğim daha fazla farkındalık ve etrafta yardım ya da destek olabilecek insanların olduğu gerçeğini hatırlatmaktı. Birçok insan, benim gibi destekleyici bir çevreye sahip olacak kadar şanslı değil. Bu paylaşımın önemi de tam bu sebepten.”

enhanced-6252-1460406926-5

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.